Добігає до завершення 2014 рік, саме час згадати чим в цьому році жив наш Ямпіль, які події хвилювали та радували його мешканців.

Зробити це дуже просто, варто лише прогорнути архів нашого видання. До Вашої уваги підбірка статей, які виявились найпопулярнішими серед читачів Ямпільської інтернет-газети в липні-вересні 2014 року.

Липень. Другий місяць літа в Ямполі не запам’ятався великою кількістю визначних подій, ямпільчани були заклопотані літніми відпустками, роботою по домашньому господарству і тому все менше часу приділяли політичним питанням.

Проте події навколо Ямполя в цей час лише загострювались. Росія продовжувала нарощувати угрупування військ біля україно-російського кордону, за декілька десятків кілометрів від Ямполя у бойовій готовності стояли ворожі танки, БТРи та інша військова техніка. Активізувалися в цей час і російські шпигуни, один з яких був затриманий СБУ прямо на пероні станції «Хутір Михайлівський».

Попри політичне напруження, серед населення Ямполя зростають патріотичні почуття, які люди вже не соромляться публічно демонструвати. Патріоти перефарбовують знак «Ямпіль» у синьо-жовті кольори, вивішують державні прапори на свої будинки та прикрашають автомобілі українською символікою. Багато людей беруть участь у благодійній акції по збору продуктів харчування для воїнів АТО, спільними зусиллями волонтерам вдається зібрати декілька тонн гуманітарного вантажу.

Не минув цей місяць і без трагічних подій. На «лікарняному» ставку в Ямполі потонув молодий хлопець, який плавав на човні і стрибнув у воду.

Серпень. На Сумщині загострюється скандал між губернатором області Володимиром Шульгою та головою Ямпільської районної державної адміністрації Ігорем Палагиним, публічну перепалку двох керівників обговорює вся область. На вимогу Шульги, президент Порошенко підписує розпорядження про звільнення голови Ямпільської райдержадміністрації.

На Ямпільщині виникає проблема з прийомом «біженців» з Донецької та Луганської областей, їх кількість різко зростає. Їх утримання намагаються перекласти на плечі мешканців району, які до переселенців ставляться досить неоднозначно.

В Ямпіль повертається перша група ямпільських міліціонерів, яка була задіяна для охорони громадського порядку в зоні АТО, їх зустрічають з почестями. В райцентрі на високому рівні проходять урочистості до Дня незалежності України, в Уску урочисто піднімають величезний синьо-жовтий прапор. Водночас, святкові заходи проходять без традиційної розважальної програми.

В сусідній Шостці відбуваються вибухи біля військового комісаріату, невідомі намагаються нагнітати обстановку в регіоні.

Проте, ямпільчани продовжують жити звичним життям і переймаються, в першу чергу, побутовими проблемами. Зокрема, підготовкою дітей до нового навчального року.

В Орлівці відкривають новозбудовану каплицю, її освячує єпископ Конотопський і Глухівський Роман.

Вересень. Початок осені співпав з початком передвиборчої кампанії кандидатів у депутати Верховної Ради України. Окрім добре знайомого чинного депутата Верховної Ради Андрія Деркача, досить несподівано свої кандидатури висувають двоє мешканців Ямпільського району. Це колишній голова райдержадміністрації Ігор Палагин та керівник апарату райдержадміністрації Сергій Нагорний. Про те, що це буде брудна кампанія становиться зрозуміло відразу після того, як свої кандидатури реєструють кандидати – клони.

На Ямпільщині розпочинаються заняття в школах, спочатку учні навчаються навіть в суботу, але потім від цієї практики відмовляються. В район приходить перша звістка про можливі аварійні відключення електроенергії. Укрзалізниця замінює популярний потяг Суми-Москва на Харків-Зернове, який більше не перетинає державний кордон.

В Свесі невідомі руйнують пам’ятник Леніну, міліція не встановлює винних у цьому діянні.

В Ямполі відбувається перший за два роки капітальний ремонт дороги, ямпільчани пов’язують це з майбутніми виборами до Верховної Ради. Приходить звістка про страшну загибель людини на залізничному переїзді, що на околиці Ямполя.

На базі районної станції юних натуралістів проходить традиційний ярмарок сільськогосподарської продукції «Щедрість рідної землі», частину виручених коштів школярі жертвують на лікування пораненим воїнам АТО.