Прокуратура відіграє провідну роль у підтриманні законності та правопорядку в Державі і виконує значний комплекс загальнодержавних функцій.

Зокрема, у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді виконує функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами.

Прокурор координує діяльність правоохоронних органів у сфері протидії злочинності.

Слідчі органів прокуратури здійснюють розслідування кримінальних правопорушень ( злочинів ).

Крім цього, на прокуратуру покладено функції підтримання державного обвинувачення в суді; нагляд за додержанням законів органами, що проводять оперативно – розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов»язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Прокуратурою Ямпільського району у 2014 році в цілому забезпечено реалізацію своїх функцій.

Здійснюючи нагляд за додержанням законів Ямпільським РВ УМВС України в області, прокурором виявлено та внесено до ЄРДР відомості про 9 вчинених кримінальних правопорушень, раніше не облікованих працівниками РВ. Скасовано 8 незаконних постанов слідчих СВ РВ УМВС про закриття кримінальних проваджень. Процесуальними керівниками надано 34 письмові вказівки.

У 2014 році на усунення порушень у діяльності Ямільського РВ УМВС України в області прокурором внесено 6 подань, за наслідками розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 10 працівників РВ.

Працівниками прокуратури району здійснюється процесуальне керівництво по 495 кримінальним провадженням, із яких 174 закінчено. При цьому, 45 проваджень направлено до суду з обвинувальними актами, закрито 129. У строки понад 2 місяці провадження не закінчувались. Районним судом виравдувальні вироки не виносились.

Завдяки вжитим організаційно-практичним заходам не допущено вчинення повторних злочинів особами засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

В порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів внесено до ЄРДР відомості про 2 кримінальних правопорушення, внесено 41 подання, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 58 осіб, з яких 15 працівників контролюючих органів, за актами прокурорського реагування відшкодовано 395 тис. грн.

Заборгованість з виплати заробітної плати відсутня. Всі боргові зобов»язання по сплаті пенсійних внесків охоплені заходами цивільно-правового реагування.

У сфері нагляду за додержанням і застосуванням законів, що регулюють економічні відносини внесено 3 подання, притягнуто до відповідальності 6 осіб, за документами реагування відшкодовано 230 тис. грн.

Здійснюючи нагляд за додержанням законодавства про земельні ресурси, внесено 3 подання. За результатами їх розгляду порушення усунуті. Повернуто 93 га земель на суму 771 тис. грн.

Виявлено та внесено до ЄРДР 1 кримінальне провадження в сфері бюджетного законодавства, яке направлено до суду з обвинувальним актом. Внесено 2 подання (5 осіб притягнуто до відповідальності).

На захист прав дітей внесено 8 подань, за результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто 11 посадових осіб органів влади. Поновлено права та відшкодовано дітям 13 тис. грн.

Прокурором Ямпільського району в порядку цивільного судочинства заявлено позовів (заяв) на суму 867 тис. грн., задоволено позовів на суму 853 тис. грн. (в тому числі до бюджету 228 тис. грн.)

У 2014 році прокурором проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів Ямпільського району з порядком денним: «Про стан боротьби зі злочинністю ( у тому числі протидії вчиненню кримінальних правопорушень проти власності) на території Ямпільського району протягом 2013 року, стан профілактики рецидивної злочинності та попередження злочинів, вчинених в стані алкогольного сп»яніння, а також неповнолітніми або за їх участю».

На координаційній нараді розроблено комплекс спільних узгоджених заходів по боротьбі зі злочинністю та корупцією в районі.

Як наслідок виконання цих узгоджених заходів, відбулось зниження кількості злочинів загальнокримінальної спрямованості ( в тому числі менше зареєстровано навмисних вбивств, злочинів проти громадської безпеки, проти правосуддя, проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини). Вдалося стабілізувати ситуацію щодо попередження та профілактики вчинення тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтувань, хуліганства, незаконного поводження зі зброєю.

В районі загальний рівень злочинності станом на кінець року складає 1,8 кримінальних правопорушень на 10 тис. населення проти 2,1 за аналогічний період 2014 року ( -13,1% ).

Але робота на даному напрямку в цілому не сприяла стабілізації криміногенної ситуації в районі.

Відбувся ріст крадіжок з квартир ( + 350% ), грабежів ( +150%), розбоїв.

Особливо критичною виявилася ситуація з тяжкими та особливо тяжкими кримінальними правопорушеннями: динаміка їх приросту досягла 33,8% та 150% відповідно.

Завдяки недостатнім заходам, вжитим органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, правоохоронними органами з попередження та профілактики злочинності, збільшилась кількість злочинів, вчинених особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення ( з 26 до 44 ) та групою осіб (з 3 до 15).

Більше кримінальних правопорушень вчинено неповнолітніми або за їх участю ( 5 у 2014 році проти 4 ).

Зусилля правоохоронних органів району потрібно спрямувати на виявлення і припинення порушень вимог КУпАП, ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», на виявлення і розслідування корупційних правопорушень, на протидію вчиненню тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень (в тому числі проти власності), на профілактику рецидивної злочинності.

Прокурор Ямпільського району

радник юстиції Р.Г.Ситник