Кількісний склад депутатів Ямпільської селищної ради може бути скорочений вдвічі. Не виключено, що вже в наступному скликанні інтереси жителів селища будуть представляти 8 депутатів замість 16, як це встановлено на сьогоднішній день, – відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді представники «Об’єднання «Самопоміч», «Народного фронту», «Блоку Петра Порошенка» та Радикальної партії Олега Ляшка.

Законопроект №1150-1, про який іде мова, покликаний скоротити кількісний склад місцевих рад, а також чітко визначити кількість депутатів кожної ради, позбавивши ці ради необхідності приймати додаткові рішення про встановлення власного кількісного складу. Проект передбачає прийняття нової редакції статті 16 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Після прийняття проекту кількісний склад Рад, що обиратимуться на чергових місцевих виборах 2015 року, становитиме: для сільських рад – 6 депутатів, для селищних рад – 8 депутатів, для міських рад – від 14 до 50 депутатів (залежно від населення міста), для районних у місті рад – 15 депутатів. Кількість депутатів районних рад відповідатиме кількості територіальних громад сіл, селищ, міст районного значення у відповідному районі.

Кількість депутатів обласних рад буде вдвічі більшою за кількість районів, міст обласного значення, що входять до складу області.

При умові прийняття цього законопроекту, загальне число депутатів місцевих рад в Україні зменшиться втричі – з 240 тисяч до близько 80 тисяч осіб. Це, як вважають автори, якісно покращить склад депутатського корпусу місцевих рад.

Нагадаємо, попередні вибори депутатів Ямпільської селищної ради відбулись у жовтні 2010 року, до даного органу місцевого самоврядування було обрано 16 депутатів. За даними офіційного сайту Центральної виборчої комісії, інтереси мешканців Ямполя у селищній раді захищають наступні громадяни:

Найімовірнішою датою проведення чергових місцевих виборів в Україні наразі називають 25 жовтня 2015 року.