Незважаючи на укази Президента, тоталітарні символи досі присутні в Україні. Сумщина – не виняток. У нас ще залишилися міста, де «мешкає» Володимир Ленін. Глухівчани підняли питання про знесення пам’ятника. Однак мер категоричного рішення не приймає, – повідомляє обласне телебачення
Місцеві активісти запропонували Юрію Бурлаці демонтувати Леніна. У своєму зверненні навіть зробили натяк: «у разі невиконання указу і відмови відновити історичну справедливість, перекладають на міську владу відповідальність за можливі заворушення з метою захисту української гідності». На це мер Глухова відповів у інтерв’ю місцевій газеті: «Сегодня для жителей Глухова, как показал опрос, этот вопрос не актуален. На данный момент более пяти тысяч глуховчан попросили его оставить. Других предложений не поступало. Если горожане решат, что памятник надо перенести, будем решать. Громада сама в состоянии обсудить этот вопрос».
І заявляє: хотів би закликати не ламати, а будувати. Навіть знає, пам’ятник кому хоче звести у Глухові – сім’ї Терещенків. На таку ідею миттєво відреагував нащадок легендарного мецената Мішель. До речі, комісія при Президентові рекомендує надати уродженцю Франції українське громадянство для роботи в органах державної влади, у сфері АПК. На своїй сторінці у Фейсбук він написав відкритого листа-відповідь Юрію Бурлаці.
До того ж, Мінкультури не планує заважати ленінопаду – про це заявив міністр В’ячеслав Кириленко. Мовляв, численні пам’ятники діячам тоталітарного режиму не є об’єктами культурної спадщини ні національного, ні місцевого значення. Тому під охорону з боку держави не підпадають. За останній рік в Україні демонтували більше півтисячі пам’ятників Леніну. Сумщина також не відставала. Скинули Ілліча спочатку в Охтирці. Це падіння у лютому 2013-го викликало бурю протесту. За охтирським склали голови вожді в Лебедині, Тростянці та Штепівці. Найбільш активно Ленінів валили українські націоналісти. Планують робити це й надалі.
На Сумщині, окрім Глухова, ще залишилися міста, де стоїть Ленін. Це – Шостка та Путивль. У лютому минулого року 20-тонного бронзового вождя прибрали й на так званій Дурівщині. Зараз на тому місці – лише постамент. Виглядає не дуже охайно. Місцеві мешканці скаржаться: тут часто гуляють пияки.
Загалом сумчани – ні за лівих, ні за правих. Та все ж зазначають – яка не є, а історія.
Нині по Україні лишається ще більш ніж півтори тисячі пам’ятників Леніну. З часом планують прибрати усіх.

9 thoughts on “Вождь світового пролетаріату досі посеред головної площі Глухова

 1. А типа в Ямполе его нет ! Чужие недостатки мы гаразды замечать . Надо наконец то определяться с будущим !

 2. “Хохол останется хохлом
  Хоть ты пусти ЕГО в Европу
  Где надо действовать умом,
  Он напрягает только ж*пу.

  И потому-то на Руси
  Завещано аж Мономахом:
  “Связаться Боже упаси!
  С тремя – жидом, хохлом и ляхом “.

  Коварен жид, хотя и слеп ;
  Кичливый лях – похуже бл ** и,
  Хохол же – съест с тобою хлеб,
  И тут же в суп тебе нагадит” (с).

  “Хохлы” Т.Г.Шевченко 1851г.

 3. Он вам мешает? Пусть стоит! Я например против! Вы думаете будит лутше что бы стоял Бендера? так я думаю его на 2 день сразу снисут! Это же память! От летом возле него играют дети) Вот знаете эт круто что у нас в Ямполе есть своя маленькая красная площадь)

 4. От раньше стоял и не мешал, а тут видители мешать начал! Не думайте я не сепоратист я Патриот! Но против снесения!

 5. Если даже и снесут не беда у нас ещо один есть возле пинька завода)

  1. во-во. вот тот, что возле пенькозавода реально и показывает
   все отношение коммунистов к своему солнцеликому вождю.

   завалится скоро, бедный, сам от эррозии ))

 6. Мы даже и не подумали что ты сепОратист.Скорее всего ты пИнькозаводской Патриот и круто красноплощадный бЕндеровец.Успехов тебе в учебе и обновлении памяти .

 7. Дети играют не возле Памятника Ленину , а просто там где собираются люди ! И если снять акуратно то никто этого и не заметит , а вместо Ленина поставить корзину с цветами и даже так получше будет ! Да и обосранного долбня не прийдётся наблюдать ! У нас оказывается население умнее и продвинутей нежели там где идола уже нет ! Интересно , а вот когда будет официальное решение о снесении – народ прийдёт его защищать ??

Comments are closed.