Суспільно-політичне становище держави, яка фактично перебуває у стані війні, змушує органи державної влади та органи місцевого самоврядування приділяти особливу увагу цивільному захисту населення. В системі якого вагоме місце займають захисні споруди – приміщення для укриття людей в яких протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів.

Сьогодні законодавство висуває до захисних споруд особливі вимоги, щоб перебування в них людей було максимально безпечним та комфортним. Зокрема, таке приміщення має бути сухим та не містити стічних вод, повинно мати туалет, ємності для води та паливно-мастильних матеріалів, протипилові фільтри та фільтри-поглиначі. Окрім того, в захисній споруді має знаходитись телефон та радіоточка. Але це в теорії, насправді така захисна споруда повинна мати хоча б мінімальні умови для укриття людей.

Перевірка захисних споруд Ямполя показала, що більшість з них не відповідають навіть мінімальним вимогам. По-перше, переважна більшість мешканців селища навіть не здогадуються про наявність таких споруд, які часто асоціюються зі звичайними підвалами. Жодна з захисних споруд Ямполя не має відповідної вивіски, яка могла б допомогти людям зорієнтуватися.

По-друге, навіть якщо людина буде поінформована про місце знаходження захисної споруди, вона не завжди зможе потрапити всередину. Річ у тім, що на деяких спорудах  висять замки (б. Ювілейний, 4 та вул. Боженка, 25), а деякі переоснащені на приватні підвали (вул. Боженка, 25).  Проблемою для більшості захисних споруд є аварійні мережі, через які в приміщеннях завжди волого та наявний неприємний запах (вул. Боженка, 31 та б. Ювілейний, 4). Найбільш охайно виглядає захисна споруда, що розташована в будинку №9 по вул. 50 років СРСР, але висота цього сховища не дозволяє знаходитись там у повний зріст.

У всіх без виключення захисних спорудах відсутні лавки, туалети, телефони, радіоточки, запаси питної води, що говорить про їх абсолютну непридатність.

Нагадаємо, в Ямполі обліковуються дев’ять захисних споруд: в житлових будинках № 25 (на 425 чоловік) та № 31 (на 100 чоловік ) по вул. Боженка та в будинку №9 по вул. 50 років СРСР (на 240 чоловік), в адмінбудівлі Державної пожежно-рятувальної частини вул. Гагаріна, 7 (на 20 чоловік), Ямпільського РВ УМВС вул. Боженка, 15 (на 40 чоловік), Ямпільського аголісгоспу вул. 75 Гвардійської девізії, 1 (на 100 чоловік), Ямпільського цеху ТЕП № 17 бульв. Ювілейний, 2 (на 50 чоловік), Ямпільського механічно-леварного заводу вул. 50 років СРСР, 9 (на 240 чоловік) та в адмінбудівлі по бульвару Ювілейний, 4 (на 100 чоловік).

4 thoughts on “Захисні споруди Ямполя не готові до укриття людей

  1. Про какие подвалы речь ведется? Поссовет не в состоянии лампочку перегоревшую на столбе заменить.

    1. nik,я вижу ты ваще никем и ничем не доволен!!!!Под каждой новостью,ты,кажого хулишь!))))Вставай с дивана-иди на работу!!!)))

  2. Oлесь, ты меня с кем то путаешь. Я nik, a не Nik. С чего это вдруг ты считаешь справедливое замечание по поводу необходимости замены перегоревшей лампочки, хулой? По-моему, интернет-газета -это хорошая площадка для замечаний и предложений по улучшению благоустройства в нашем поселке.

    1. Сори ,если спутал.Поссовет не может менять лампочки,меняет управляющая компания,если это заложено в тариф!)Назапускали сюда всяких шосткинских,лебединских еще черт знает кого,и позволяем пришлым вывозить наши денежки в другие районы!

Comments are closed.

error: Content is protected !!