На Сумщині з початку поточного року не зафіксованого жодного випадку африканської чуми свиней.

Про це у ході засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації повідомив начальник відділу забезпечення протиепізоотичних заходів Головного управління ветеринарної медицини в Сумській області Віктор Науменко.

Задля недопущення занесення АЧС із сусідніх областей на Сумщині проводяться протиепізоотичні заходи. На даний момент фактів АЧС на території Сумщини незафіксовано, зазначив посадовець.

Однак, за його словами, ситуація досі залишається напруженою, зважаючи на виявлення інфікованої м’ясної продукції в Республіці Білорусь та останні спалахи захворюваності в Брянській області, що межує із Сумщиною. Тому в буферній 20-кілометровій зоні вздовж кордону з Російською Федерацією громадянам радять утриматися від розведення свиней через велику ймовірність інфікування. А на території Середино-Будського, Ямпільського, Шосткинського районів продовжують депопуляцію дикого кабана.

Щоб запобігти можливій загрозі службою ветеринарної медицини ведеться роз’яснювальна робота серед жителів області, посилено контроль за ввезенням тваринницької продукції, торгівлею м’ясом в неустановлених місцях та стихійних ринках, додав Віктор Науменко.

Як повідомлялось раніше, наприкінці минулого року в Середино-Будському районі, на території національного природного парку «Деснянсько-Старогутський», був зафіксований випадок африканської чуми свиней. Завдяки оперативним діям захворювання було локалізоване та не допущено розповсюдження інфекції.

Джерело: http://agravery.com/