Через зростання ціни на готову продукцію, на Сумщині закупівельні ціни на молоко для населення знижуються і сьогодні в середньому становлять 2,5-2,7 гривні за кілограм. Про це повідомив голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко.

«При формуванні закупівельної ціни на молоко має бути збережений принцип справедливості. Селянин не повинен працювати собі у збиток. Нині ж політика ціноутворення на ринку молока викликає багато запитань. Для пошуку оптимального рішення необхідно задіяти всі доступні механізми», – зазначив очільник області.

За його словами, правоохоронні органи, Антимонопольний комітет мають розібратися з процесом ціноутворення.

Микола Клочко доручив ретельно вивчити досвід Полтавської області, де завдяки активній співпраці влади з суб’єктами ринку вдалося підняти закупівельну ціну на молоко до 3 гривень.

«Потрібно спрямувати всі зусилля, аби у Сумській області закупівельна ціна була не нижчою, ніж у Полтавській», – наголосив посадовець.

Одним із можливих шляхів порозуміння з молокопереробними підприємствами у питанні ціноутворення він назвав підписання меморандуму.

«Наша область посідає 7 місце в Україні за виробництвом молока. За 2014 рік всіма категоріями господарств його вироблено понад 427 тонн. Це – чудовий показник, тому маємо зробити все можливе, аби зберегти напрацювання», – закликав директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Володимир Івченко.

За результатами зустрічі ухвалено підготувати звернення керівництва області до Кабінету Міністрів та народних депутатів України від Сумщини про сприяння закріпленню на законодавчому рівні мінімальної закупівельної ціни на рівні 3 гривень.

Джерело: http://regionews.sumy.ua/