В перші весняні дні приємно усвідомлювати, що хуртовини і люті морози вже позаду і вже зовсім скоро нас очікують теплі сонячні дні і перші квіти.
Напевно, у більшості ямпільчан весна асоціюється з районною станцією юних натуралістів та з її квітковим розмаїттям. Ця неймовірна краса, яка очікує на нас вже за кілька місяців, є результатом невтомної праці досвідчених квітникарів станції та їх юних помічників. Саме зараз у них розпочинається гаряча пора – підготовка посадкового матеріалу для майбутніх квіткових шедеврів.


– На території Ямпільського ботанічного саду вирощується понад 2,5 тисячі сортів різноманітних квітів, а загальна площа квітників перевищує 3,5 гектари, – розповідає директор Ямпільської районної станції юних натуралістів Сергій Мерцалов. – Перші підсніжники з’являться у нас вже за кілька днів, ближче до Великодня розквітнуть крокуси, а у травні – тюльпани і нарциси.

Зараз активна робота розпочинається у юннатівській теплиці, в якій планують виростити понад 5 тисяч саджанців квітів. Їх посіють вже в середині березня, після сходження винесуть у парник для загартовування, і вже після заморозків (наприкінці квітня – на початку травня) висадять на численні клумби станції. До речі, теплиця в юннатах працює цілий рік, навіть зараз вона сповнена квітами: тут радують око тюльпани, кали, фікуси, інжир та інші сорти рідкісних рослин.


За десятки років роботи в юннатах зібрана величезна кількість насіння, серед якого є і зразки власної селекції. Проте, насіннєву базу щороку намагаються оновлювати, докуповуючи все нові і нові сорти. Серед них одне з головних місць займають тюльпани, яких в юннатах зібрано вже 45 видів.
– Щороку у нас найбільше відвідувачів у травні, коли розквітають тюльпани, – продовжує свою розповідь Сергій Мерцалов. – Судячи з фотографій, які люди викладають в соціальні мережі, вони найбільш до вподоби ямпільчанам. До речі, в цьому році їх плануємо висадити ще більше, ніж зазвичай. medvedka-zakaz.ru Залежно від погоди, вони радуватимуть відвідувачів протягом кількох тижнів.
Не менш популярними серед ямпільчан є і мініатюрні троянди, які квітнуть все літо, а у серпні в юннатах розпочинається неймовірне дійство – масове цвітіння квітів, в цей час в ботанічному саду відбувається справжній аншлаг.


Зручно і те, що цією красою можна милуватись не лише на території станції, вже на початку травня тут можна буде придбати саджанці різноманітних квітів і таким чином прикрасити власне подвір’я. А трохи пізніше можна буде придбати і вже вирощені квіти для святкового букету.
Тож, з нетерпінням чекаємо квіткових сюрпризів від працівників районної станції юних натуралістів.