В Ямполі відбулась нарада з питань мобілізації та підтримки патріотичних настроїв на території Ямпільського району. Про результати засідання журналістам районних ЗМІ розповів заступник військового комісару Глухівсько-Ямпільського військового комісаріату Володимир Бойко.

Володимире Миколайовичу, як проходить мобілізація в нашому районі?

Мобілізація проходить згідно плану. В Ямпільському районі є достатньо добровольців, які самостійно виявляють бажання служити в Збройних Силах України. Хлопці розуміють, що незважаючи на перемир’я необхідно проводити ротацію та змінювати вояків, які вже відслужили близько року.

До речі, згідно законодавства, мобілізовані громадяни, що відслужили рік, мають бути демобілізовані за 10 днів до дати мобілізації. Перших хлопців ми мобілізували 25 березня минулого року, тож вже 15 березня очікуємо їх повернення.

Чи правда, що мобілізовані мешканці району матимуть змогу проходити службу в Шосткинській військовій частині?

Так, військкомат отримав наряд на військовослужбовців для Шосткінської військової частині Національної гвардії України. Тому, ми гарантуємо всім громадянам, які підлягають призову та є придатними за станом здоров’я, що у разі бажання вони проходитимуть службу в Шостці.

Звичайно, що це дуже зручно, адже військовослужбовці даної військової частини перебуватимуть у сусідньому місті, виконуючи завдання по його патрулюванню та охороні важливих об’єктів. У них з’явиться можливість частіше приїздити додому. Думаю, що у багатьох з них виникне бажання підписати контракт і служити в цій частині далі.

А чи правда, що окремі мешканці району проходять службу безпосередньо на території району?

Так такі випадки є, але вони залежать від роду військ куди потрапляє мобілізований. На території Ямпільського району дислокуються прикордонні підрозділи і якщо вони мають потребу у військовослужбовцях – ми клопочемо, щоб до них потрапляли мешканці району.

Я особисто займався випадком, коли мобілізації підлягали два брати з села Степного, на прохання їх хворої матері ми попросили командування частини, щоб вони проходили службу в Хуторі Михайлівському і це питання було вирішено позитивно. Тепер вони виконують поставлені державою завдання і мають змогу час від часу приїжджати додому і допомагати батькам по господарству.

Тобто, якщо є можливість ми завжди йдемо на зустріч побажанням військовозобов’язаних.

А чи мають можливість мобілізовані громадяни укласти контракт і служити в Збройних Силах на покращених умовах?

Так, мобілізованим не обов’язково служити рік, можна відразу перейти на контракт. Це дає військовослужбовцю ряд переваг. Наприклад, на відміну від мобілізованих, які весь час мають знаходитись казармі, контрактник має право винаймати власне житло, чи після чергувань їздити додому. Але, напевно, найголовнішим є те, що у нього з’являється впевненість, що він залишиться у Збройних Силах і зароблятиме таким чином собі на життя.

До речі, це стосується і призовників, які підлягають призову на службу в армію. Він має право піти на службу за контрактом і відслуживши 3 роки, він більше не підлягає призову. Окрім того, призовники, що уклали контракт, мають право не служити, а знаходитись у резерві. Проте, при нагальній необхідності вони відразу будуть направлені до військових частин.

Чи правда, що в Ямполі планують відновити військовий комісаріат?

Поставлено завдання до кінця року відновити військкомати у щоб у всіх районах, де свого часу вони були скорочені. Така робота вже триває і Ямпіль, можна сказати, в ній попереду. Адміністрація визначила місце для військового комісаріату і воно вже погоджене з усіма службами.

Очікуємо значне збільшення штату, який на «особливий період» вдвічі більший ніж зазвичай. Там будуть офіцери, цивільні особи і можливо за ним будуть закріплені мобілізовані.

1 thought on “В.Бойко: Мобілізація проходить згідно плану

  1. полный развод-спросите у тех кого призвали-так-что пошли вы на………………..со своим патриотизмом-особенно цены в магазинах патриотические

Comments are closed.

error: Content is protected !!