Ночі під зоряним небом, відпочинок від буденності, спілкування з природою – саме так характеризує своє захоплення ямпільчанин Костянтин Нерезенко, який вже понад шість років професійно займається туризмом. За цей час він встиг взяти участь в більш ніж тридцяти походах різного рівня складності, як на території району, так і далеко за його межами.

Що тебе надихнуло займатися туризмом?

Важко сказати, але мандрувати лісом я любив ще в дитинстві, коли ми з батьками ходили за грибами та ягодами. Потім, вже в армії, довелось чимало часу проводити в лісах і полях, вчитися виживати в природних умовах.

Влаштувавшись на роботу вчителем фізичної культури Ямпільської загальноосвітньої школи №2, я помітив, що дітям теж цікаві такі мандрівки, ми почали займатись, ходити в походи, які згодом стали для нас звичними.

Який туристичний похід тобі запам’ятався найбільше?

Влітку 2012 року всю відпуску я присвятив туризму, півтора місяці проживши в наметі. Тоді я брав участь в різноманітних походах та туристичних злетах. Та найбільше запам’ятався 10-ти денний сплав по річці Сейм на байдарках, який ми здійснили разом з іншими інструкторами. Це була дійсно захоплююча мандрівка.
Хоча практично кожен похід мені цікавий по-своєму, адже ми щоразу обираємо нові місця, і ніколи не можеш передбачити, які пригоди тебе там чекають.

А у чому перевага твого захоплення?

Переваг чимало, головна з яких – це живий, безпосередній контакт з навколишнім світом, свіже повітря, радість відкриттів, нових пригод і знайомств.

Хоча, звичайно, туризм потрібно любити і по-справжньому ним захоплюватись. Не кожен зможе два тижні обійтись без гарячої ванни, м’якого теплого ліжка, інтернету та інших, так милих для нас, речей.

Та, незважаючи на такі незручності, у тебе вже досить багато послідовників?

Так, все більше дітей і дорослих виявляють бажання займатися туризмом. Адже він дає можливість мандрувати, відкривати для себе нові місця і при цьому не витрачати багато коштів. Все, що потрібно туристу-початківцю – це рюкзак, щоб покласти найнеобхідніші речі та їжу, при цьому зовсім необов’язково витрачатись на дороге обладнання, адже навіть намет можна замінити зручним куренем, який будується за кілька хвилин.

Окрім того, нам дуже пощастило з місцевістю, для організації захопливого походу не обов’язково їхати в гори, чи на море, для цього у нас в районі вистачає гарних місць.

Окрім туризму ти захоплюєшся воєнізованими іграми?

Майже кожен похід у нас супроводжується воєнізованою грою, яка являє собою патріотичний аналог відомої ще з радянських часів гри «Зірниця». Вона дуже подобається учасникам, які вчаться будувати та маскувати табори, проводити нічну розвідку та «бойові дії».

Окрім того, ми з групою ямпільських ентузіастів займаємося «страйкболом» (командна гра з використанням «м’якої» пневматичної зброї). Хоча і в цій грі мені найбільше подобаються рейди, коли головне завдання команд першими дістатися на місце призначення. Одного разу ми брали участь в триденному поході, за який подолали 80 км маршруту, часто проводяться одноденні походи з завданням пройти 40-50 км.

Великий недолік страйкболу – це його небезпечність, при недотриманні правил безпеки, пластикова «куля» може потрапити в око чи інші незахищені частини тіла. Через це, займатися страйколом можна тільки після 18 років, або у присутності батьків.

Саме тому, нещодавно ми придбали високотехнологічне обладнання для гри в «Лазертаг» – аналог страйкболу, де небезпечні кульки замінені безпечними лазерними променями. Цей варіант гри підходить навіть для наймолодших учасників. Зараз ми розвиваємо цей вид спорту в нашому районі.

Які туристичні походи плануєте організувати в новому сезоні?

Для нас туристичний сезон триває цілий рік, адже ми полюбляємо ходити в зимові походи, які мають підвищений рівень складності.

Звичайно, що рання весна і тепла сонячна погода, яка встановилась вже на початку березня,+ стимулює нас скоріше збиратися у похід. Зараз з молодіжною організацією «Молодь Ямпільщини» готуємо цілий ряд весняних туристичних походів для місцевої молоді, які завершаться великим травневим походом, в якому традиційно бере участь понад п’ятдесят учасників.