Березень б’є всі рекорди по кількості пожеж, які на території Ямпільського району тепер спалахують ледь не щодня. Палають ліси, поля, будинки, господарські споруди, гинуть і травмуються люди.

З проханням прокоментувати ситуацію ми звернулись до головного інспектора Ямпільського районного сектору Управління ДСНС України в Сумській області Євгена Кривоноса.

Євгене Васильовичу, яка зараз в районі ситуація з пожежами?

Ситуація дуже складна, з початку року на території Ямпільського району відбулось вже 28 пожеж, 2 людини загинуло. Для порівняння: середньостатистична кількість пожеж на рік – 60.

На жаль, в цьому році основне навантаження випало на березень. Сніг зійшов дуже рано, підсохла трава, люди почали наводити порядки на власних присадибних ділянках, нехтуючи при цьому правилами поводження з вогнем і власною безпекою. Досить поширеною є ситуація, коли людина спалює суху траву на своїй ділянці, піднімається вітер і вогонь перекидається на сусідню. Таким чином згорають господарські споруди, житлові будинки, а їх господарям завдаються величезні збитки.

А які великі пожежі вже мали місце?

Пожежі з величезними збитками відбуваються ледь не щодня. Для прикладу, в Грем’ячці через необережне поводження з вогнем згоріли 3 житлові будинки та 5 сараїв, в Паліївці – 2 житлові будинки та 3 сараї, в Свесі – 5 дачних будинків.

Часто мова йде про будинки, які не використовуються, але ж вони все рівно мають власника і він на них розраховує, має плани продати, здати в оренду, чи використовувати іншим чином.

Гостро стоїть проблема і лісових пожеж, які теж розпочинаються через спалення трави на суміжних з лісом ділянках. Від цього страждає в першу чергу Агролісгосп, чиї лісові масиви знаходяться поруч з полями, а вже потім і лісгосп.

Чи правда, що сільськогосподарські підприємства спалюють траву на полях і тим самим провокують виникнення нових пожеж?

Насправді, це не зовсім так. Якщо сільськогосподарські підприємства і виконують такі роботи, то восени. Тоді вони своєю технікою оборюють поля, тримають напоготові пожежну техніку. А навесні цим вони не займаються. Щоправда, є випадки, коли люди самі випалюють траву для пасовищ.

Чи призводить це до торф’яних пожеж, від яких потім страждає весь район?

Так. До речі, в районі залишаються невеликі локальні ділянки, де досі тліє торф. Ми їх гасили всю зиму, заливали водою, але там глибина сягає більше 2 метрів і загасити їх повністю його неможливо.

Як ви боретесь з такою безвідповідальною поведінкою людей?

Проводимо профілактичну роботу, але вона поки що не дає достатніх результатів. Все рівно знаходяться люди, яким цікаво підпалити і подивитись, як воно буде горіти.

Думаю було б значно ефективніше, якби люди самі організувались в громадські об’єднання на чолі з головою села і патрулювали свої населені пункти, встановлювали порушників і повідомляли про них органам, які розглядають справи про адміністративні правопорушення з даних питань.

Чи є підстави розраховувати, що кількість пожеж буде зменшуватись?

Звичайно, ми сподіваємося на краще, але за прогнозом найближчим часом дощів не очікується. Окрім того, попереду Паска та поминальні дні. Люди за звичкою будуть наводити порядки на кладовищі, будуть спалювати сміття і, як показує практика, це може призвести до нової серії пожеж.

Чи готові ви до них?

Ми в повній «бойовій готовності». До виїзду на виклики придатні 6 пожежних автомобілів, 3 з яких постійно чергують. В Степному, Орлівці , Марчихиній Буді та Шатрищах при сільських радах наявні свої пожежні автомобілі.

Хоча, всі мають розуміти, що при наших дорогах, їх швидкість руху не перевищує 20-30 км за годину. До того ж, техніка не нова і має властивість виходити з ладу.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій наголошує на дуже суворому дотриманні правил пожежної безпеки.

error: Content is protected !!