З 30 квітня по 11 травня на території Ямпільського району вводяться особливі заходи безпеки, – про це повідомив заступник начальника відділу прикордонної служби «Свеса» Сергій Нестерко.

За словами прикордонника, 25 березня був підписаний наказ начальника Сумського прикордонного загону №348, яким були затверджені додаткові тимчасові режимні обмеження спрямовані на попередження правопорушень на ділянці відповідальності сумських прикордонників та зведення до мінімуму ризику виникнення терористичних загроз. В Ямпільському районі вони поширюються на територію прикордонних Марчихино-Будської та Чуйківської сільських рад.  

Наказом забороняється будь-які польоти легкомоторних літальних апаратів, квадрокоптерів (безпілотних літальних апаратів), відео-, кіно- та фотознімання місцевості (об’єктів), а також виконання будь-яких стрибків, польотів з використанням усіх видів парашутів. Окрім того, будь-яке полювання в прикордонній смузі можливе лише за умови повідомлення прикордонного підрозділу, в зоні відповідальності якого буде проходити полювання. Таке сповіщення має надійти прикордонникам не пізніш ніж за 24 години до початку полювання.

В селах , де проходить прикордонна смуга заборонено знаходитись не зареєстрованим іноземцям та особам без громадянства, за винятком постійно проживаючих та осіб, які мають посвідку на постійне проживання на території України (в даній місцевості), або слідують з пунктів пропуску транзитом в інші, не режимні  райони, або мають запрошення  близьких родичів, які зустрічають особисто. Накладено заборону і на проведення туристичних подорожей, полювання та рибальство без дозволу підрозділів охорони державногокордону, відпочинок та розведення багаття в смузі місцевості на відстані 50 метрів від державного кордону.

Окремий пункт наказу встановлює заборону з 22.00 по 05.00 знаходитись наузбережжі прикордонних річок, але на території Ямпільського району таких річок немає. Загалом, окрім нашого району дія тимчасових режимних заборон поширюється на територію ще семи районів Сумської області. 

Детальніше з наказом можна ознайомитись на офіційному сайті Сумської обласної державної адміністрації.