1-3 травня в лісах неподалік Ямполя відбулась триденна цікава та динамічна воєнізована гра для місцевої молоді.

В грі, що за своїми правилами дуже схожа на «партизанську війну», взяли участь близько сорока хлопців та дівчат з різних населених пунктів району. Для більшості з них ходити на травневі свята у походи вже стало доброю традицією, але були і такі, що вперше спробували свої сили у воєнізованій грі.

Подібні ігри на території Ямпільського району проходять вже п’ять років поспіль, молодіжна організація «Молодь Ямпільщини» організовує їх з 2010 року. За цей час в них взяли участь понад 300 учасників. Для одних з них це підготовка до служби в армії, для других – корисне дозвілля, для третіх – цікавий досвід виживання та орієнтації в лісі. Єдине, що об’єднує всіх без виключення учасників – це патріотизм (любов до України, знання її історії та шанування державних символів є однією з головних умов для всіх активістів організації). Тим паче, що у них є з кого брати приклад, адже в цей час двоє активістів «Молоді Ямпільщини», які ще в минулому році брали участь в подібній грі, захищають суверенітет і незалежність Батьківщини в антитерористичній операції на сході України у складі як добровольчих формувань, так і регулярних підрозділів Збройних Сил України. Ще декілька активістів організації планують поповнити ряди українського війська найближчим часом.

[magz_title style=”yellow”]Лазерний бій[/magz_title]

В цьому році окрасою воєнізованої гри став лазерний бій – військово-спортивна гра, суть якої полягає в ураженні гравців безпечними «лазерними» пострілами. Кожен з учасників гри мав при собі автомат (макет справжньої автоматичної зброї різних моделей) та закріплені на тілі сенсори. При потраплянні на сенсор лазерного пострілу – автоматично зараховувалось попадання і «поранення» бійця.

Високотехнологічне обладнання для цієї гри було закуплено молодіжною організацією «Молодь Ямпільщини» в минулому році і тепер активно використовується для військово-патріотичного виховання місцевої молоді. Так, як умови гри дуже схожі до бойових, обладнання використовують і справжні військові, які відточують на ньому свої військово-тактичні вміння.

[magz_title style=”yellow”]Стрільби [/magz_title]

В цьому році до програми заходу було включено і стрільбу з різних видів пневматичної зброї.

Всі бажаючі учасники мали змогу спробувати свої сили в стрільбі з пневматичної гвинтівки та пістолету по мішеням та іншим умовним цілям. Точність попадання враховувалась в загальному заліку змагань.

[magz_title style=”yellow”]Гра “Зірниця”[/magz_title]

За традицією головною частиною заходу стала військово-тактична гра, яка за своїми правилами є подібною до широковідомої за радянських часів гри «Зірниця».

Суть гри полягає в тому, що учасники діляться на дві команди, які змагаються між собою за прапори одна одної. Ще зранку команди розходяться на декілька кілометрів – в різні частини лісу, де будують та облаштовують свої табори. Опівночі розпочинаються «бойові дії», під час яких розвідувальні загони мають першими розшукати у лісових хащах ворожі табори та атакувати їх. Але там на них чекають інші учасники – захисники табору, які можуть не лише відбивати атаку, а і влаштувати засідку і вивести розвідників з гри, зірвавши з них нарукавну пов’язку, яка символізує життя кожного з учасників гри.

Гра триває декілька днів і лише в нічний час. Перемогу отримує той з загонів, який захоплює прапор противника і при цьому відстоює свій. З кожним роком це робити стає все складніше, адже командири таборів досконало вивчають правила гри, вдосконалюють тактику і стратегію, застосовують сучасні технічні можливості для вдалих маневрів.

2 thoughts on “На Ямпільщині відбулась патріотична воєнізована гра для молоді

Comments are closed.