Новий пасажирський потяг № 427/428 Суми-Зернове, що курсуватиме областю з 26 травня, з’єднає зручним залізничним сполученням Ямпіль та Суми.  

Як повідомляє офіційний сайт Південної залізниці, з 26 травня 2015 року для задоволення потреб населення у перевезеннях залізничним транспортом призначено курсування додаткового пасажирського поїзду № 427/428 Суми – Зернове.

Замість «Харків-Зернове»

Очевидно, що цей потяг прийшов на зміну потягу №127/128 Харків-Зернове, який був введений 1 жовтня 2014 року, але виявився для залізничників не рентабельним. У свій час він також замінив потяг № 117/118 Харків – Суми –Москва, який у минулому році перестав курсувати до Москви через складні політичні стосунки між державами. До речі, в 2011 році він теж був введений на зміну відразу двом потягам Брянськ-Харків та Суми–Москва.

Доля нового залізничного маршруту також цілком залежить від пасажиропотоку, адже залізничники щоденно проводять моніторинг попиту населення на перевезення залізничним транспортом і якщо він виявиться нерентабельним – його курсування областю буде під великим питанням.

Через станцію Янпіль

Найбільш радісною для ямпільчан є звістка, що потяг Суми-Зернове робитиме зупинку не лише в Хуторі Михайлівському, а і на станції Янпіль.

У повідомленні Південної залізниці вказано, що поїзд здійснюватиме зупинки на станціях Білопілля, Ворожба, Путивль, Конотоп, Кролевець, Терещенська, Ямпіль та Хутір Михайлівський.

Це говорить про те, що станція Янпіль (знаходиться за 6 кілометрів від районного центру) вперше з 2011 року прийматиме пасажирські потяги. Після об’єднання потягів Брянськ-Харків та Суми–Москва, обидва з яких робили тут зупинку, про станцію Янпіль забули і жодні скарги ямпільчан не змусили дирекцію залізниці відновити її.

В результаті ямпільчанам доводилось їхати до Хутора Михайлівського і винаймати таксі, собівартість такої поїздки була значно вищою навіть за вартість автобусного квитка. Можливо, саме тому цей потяг (Харків-Суми-Москва та Харків-Суми-Зернове) не користувався попитом серед мешканців селища.

Тепер же, враховуючи подорожчання вартості автобусних перевезень, цей потяг стане гідною альтернативою для ямпільчан, які мають намір їхати на Суми, чи повертатись до Ямполя з обласного центру. Особливо для студентів, які попри розмови про скасування пільг, ще мають 50% знижки при покупці залізничного квитка.

По вівторках, п’ятницях і неділях

Поїзд курсуватиме не щоденно, а лише по вівторках, п’ятницях і неділях. Мабуть, залізничники розраховують в першу чергу на тих же студентів, які в неділю ввечері їхатимуть  на навчання, а в п’ятницю повертатимуться з них.

Із Сум поїзд відправлятиметься о 15:45 і прибуватиме до Зернового о 21.12. Зворотно вирушатиме о 22.12 і прибуватиме до Сум о 4:10. З цього можемо приблизно вирахувати орієнтовний час прибуття на залізничні станції Ямпільського району.

4 thoughts on “Новий потяг з’єднає Ямпіль з Сумами

  1. “Туда” – хорошо. А вот “обратно” снова задом думали. Поезд должен отправляться утром и прибывать в обед в Сумы. Или отправляться поздно-поздно вечером и приходить под начало движения общественного транспорта в Сумах. Думайте головой и будет у вас доход от этого поезда. А в таком виде его отменят через месяц “в связи с отсутствием пасажиропотока”.

  2. конечно он будет не рентабельным судя по времени отправления и прибытия Какие студенты в три аса заканчивают занятия? не говоря уже о работающих а в сумы в 4 часа прибыть и что???? брать такси?? а если кому в больницу??? неужели трудно об этом подумать! и что такое станция “ямполь”??? когда сам поселое расположен возле станции “Ивотка” куда между прочим съезжаются все окружающие села и поселки и именно на Ивотке основной пасажиропоток а не на станции Ямполь Просто из-за отсутствии кассы люди берут билеты там а садятся в поезд на Ивотке и если бы новый состав останавливался там и время отправления и прибытия было хотябы в районе 6 часов я уверена на все сто что маршрут был бы выгоден

  3. Надо было нашей администрации немного пошевелить серым веществом и посодействовать а не протирать юбки….

Comments are closed.