Сьогодні православні християни відзначають Вознесіння Господнє.

Вознесіння Ісуса Христа на небо – одна з головних подій Священної історії. Після Вознесіння видима, земна присутність Христа поступається місцем Його невидимому перебуванню в Церкві. У церковній традиції Вознесінню Господньому присвячене окреме свято.

Подія Вознесіння докладно описується в Євангелії від Луки і Діяннях святих апостолів. Короткий виклад цієї події наводиться в закінченні Євангелія від Марка.

Згідно з цим оповіданням, після Свого Воскресіння з мертвих Спаситель неодноразово являвся учням, засвідчуючи їх в істинності Свого тілесного Воскресіння, зміцнюючи в них віру і готуючи до прийняття обіцяного Святого Духа.

Нарешті, звелівши не відлучатися з Єрусалиму і чекати обіцяного від Отця, Господь Ісус Христос вивів учнів з міста до Віфанії, на Оливну гору, і піднявши Свої руки, подав їм благословення, а потім став віддалятися від них і підноситися на небо.

У Діяннях святих апостолів описано, що, почавши підноситися, Христос був прихований хмарою, і тоді з’явилися «два мужі в білій одежі», які сповістили про Його Друге пришестя. Учні ж поклонилися Йому і з радістю повернулися до Єрусалима, де через кілька днів на них зійшов Святий Дух.