Сьогодні в Україні офіційно вступили в законну силу закони «Про декомунізацію»

Напередодні у газеті Верховної Ради “Голос України” оприлюднені закони “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки”, “Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років”, “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років” і “Про правовий статус і пам’яті борців за незалежність України в ХХ столітті”. Закони вступають в законну силу на наступний день після опублікування, тобто сьогодні – 21 травня.

Цими законами комуністичний тоталітарний режим 1917-1991 років в Україні й націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарний режим визнаються злочинними й такими, що здійснювали політику державного терору.

“Пропаганда комуністичного й/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв… тоталітарного режиму й забороняється”, – сказано в документі.

Заборона на виготовлення, поширення й публічне використання символіки комуністичного режиму поширюється, у тому числі, на сувенірну символіку.

Також забороняється публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Такі правопорушення будуть каратися обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його здійснення організованою групою або з використанням ЗМІ – позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією майна.

При цьому така заборона не поширюється на використання символіки тоталітарних режимів в експозиціях музеїв, тематичних виставках, матеріалах освітнього й наукового характеру.

Заборона використання відповідної символіки не поширюється на документи державних органів і органів місцевого самоврядування, навчальних і наукових закладів, організацій і підприємств, прийнятих або виданих до 1991 року, в експозиціях музеїв, тематичних виставках, у музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації.

Також заборона не стосується процесу наукової діяльності, у тому числі наукових досліджень і поширення їх результатів.

Заборона не поширюється на оригінали бойових прапорів, державних нагород, ювілейних медалей, якими були нагороджені особи до 1991 року й протягом 1991-2015 років з нагоди річниць Другої світової війни, а також на документи, що підтверджують ці нагородження.

Також ця заборона не поширюється на могильні споруди, місця поховань, реконструкції історичних подій, приватні колекції, архівні збори й на об’єкти антикварної торгівлі.

Крім того, заборона не поширюється на підручники, матеріали наукового й освітнього характеру, які використовуються в навчальному процесі, предмети мистецтва, створені після набрання чинності цих законыв, якщо такі не призводять до пропаганди комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років і націонал-соціалістичного тоталітарного режиму.

Закони передбачають відкритість доступу до архівних документів, зокрема документів колишніх радянських органів державної безпеки, пов’язаних з політичними репресіями, Голодомором 1932-1933 років в Україні, іншими злочинами, зробленими представниками комуністичних або націонал-соціалістичного тоталітарних режимів (а держава буде забезпечувати можливість вивчення й доступ до архівних документів і інформації, що міститься в них).

Пропаганда тоталітарного режиму або його символіки, відповідно до закону, є підставою для відмови в реєстрації або припинення діяльності юридичної особи, політичної партії, іншого об’єднання громадян, а також друкованого ЗМІ.

Також мають бути перейменовані об’єкти топоніміки населених пунктів, назви яких містять у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму,демонтовані пам’ятники й пам’ятні знаки, присвячені подіям або причетних до організації Голодомору й політичних репресій осіб, що займали керівні посади в комуністичній партії, вищих органах влади й управління СРСР, працівникам органів безпеки.

11 thoughts on “Закони “про декомунізацію” вступили в законну силу

  1. аккуратно снять и использовать как материал для засипания ям на наших дорогах ! Посмотрим как теперь наш нынешний женский командный состав руководителей зашевелится !

  2. конченая страна-ни пальцем не пошевелю что б этих уродов киевских защищать-опустили страну полностью-гореть им в аду-причём здесь памятники люди скоро с голоду будут умирать

  3. Если у тебя страна конченая,зачем ты тут живешь?Вали в Рашку свою ,где все хорошо и стоят все памятники!

  4. Без шевеления твоих пальцев “конченая страна”обойдется.Проблема в нешевелении твоего мозга.

  5. посмотрим-был я и в Европе и России был-везде мы рабы-так-что с мозгами всё в порядке-а родину свою я люблю-только не золотые батоны и золотые унитазы

  6. и ВООБЩЕ-какого хера ВЫ будете указывать мне где мне жить-просто я предлагаю строить а не разрушать-надоела разруха-извиняюсь-если кого обидел

  7. Скудоумные рабы,которые убеждены что с мозгами у них все в порядке, и породили золотые батоны и унитазы,а потом их не полюбили.Они признаются в любви своей родине,называя ее конченой.

  8. уезжаю.навсегда.прощайте.живите как хотите.надоели все

Comments are closed.