Ямпільська селищна рада не дала згоду на реорганізацію Імшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яку пропонували зробити дев’ятикласною школою.  

З відповідним зверненням до депутатів звернувся відділ освіти районної державної адміністрації.

– В 10-11 класах цієї школи навчається лише три учні і такий контингент є стабільним, – заявила у своєму виступі начальник відділу освіти Наталія Власова. Більш-менш нормальна ситуація в закладі є лише у середній ланці, де є класи по 4-5 учнів. Але ми розуміємо, що при переході з 9-го в 10-ий клас завжди кількість учнів зменшується, частина з них все рівно вирішить здобувати освіту в інших навчальних закладах. Зараз в 9-му класі 5 учнів і навряд чи всі вони перейдуть в 10-тий клас.

Начальник відділу освіти наголосила, що при такій наповненості класів не можливо забезпечити нормальне виконання навчальної програми.

– Практично завжди учні займаються за індивідуальною формою навчання. Це передбачає те, що замість 32 годин у повному класі (у якому навчається мінімум 5 учнів) ці години розподіляються по 12 годин на кожного учня. При цьому кількість предметів не зменшується. Школа розподіляє приділяє ці 12 годин на 18-20 предметів, на кожен з яких відводиться від години до 10 хвилин. Саме тому при індивідуальній формі навчання не можливо забезпечити нормальне виконання навчальної програми.

Проти реорганізації закладу виступила адміністрація та педагогічний колектив школи.

– Дійсно, зараз в старшій школі навчається 3 учні, – заявив у своєму виступі директор Імшанської загальноосвітньої школи I-III ступенів Володимир Хавро. – Єдиний одинадцятикласник склав останній іспит у п’ятницю у нього буде одночасно останній дзвоник і випускний. Залишиться два учні в десятому класі, які є дітьми позбавленими батьківського піклування.

Володимир Хавро висловив впевненість, що у наступному році в школі буде повноцінний 10-тий клас.

– У мене в 9 класі навчається 5 учнів, один сказав точно іду поступати, але якщо не поступить – обов’язково повернеться. Четверо бажали навчатися далі, але після того як почалась ця «катавасія» з закриттям школи діти налаштувалися шукати інше місце навчання. При цьому, на Ямпіль ходити ніхто не схотів. Всі вони говорять, що залишилися б з задоволенням.

Пересічні мешканці Імшани теж виступають проти закриття єдиного в селі навчального закладу. Свідченням тому є лист, який надійшов на адресу селищної ради.

У ньому 54 мешканця Імшани підписалися за збереження структури Імшанської ЗОШ І-ІІІ ступенів і нагадали, що свого часу не було збережено дитячий садок в селі Імшана та початкову школу в селищі Привокзальному. Мешканці села впевнені, що те ж може статися і з Імшанською ЗОШ у разі її реорганізації.

Депутати дослухались до думки мешканців села і відмовились давати згоду на реорганізацію навчального закладу. Висловивши переконання, що держава знайде 90 тисяч гривень (школа фінансується з районного бюджету), які б можна було зекономити при скасуванні навчання у старшій ланці школи.

Цікаво, що кілька тижнів тому в цьому селі був закритий фельдшерсько-акушерський пункт. Однією з причин чого називалось те, що Ямпільська селищна рада відмовилась надати субвенцію на утримання медичних закладів, що знаходяться на території відповідної ради.

2 thoughts on “Депутати не дали згоду на реорганізацію Імшанської школи

  1. Скажите пожалуйста среди депутатов есть хоть один экономист. Или бухгалтер ? Походу одни горлодеры и популисты перед выборами. Никогда никакого бюджета не хватит если на памятник в Имшане 40тыс грн. На 3 учеников на год 90 тыс. Куда дальше и больше запрем денежек?

  2. Что бы там ни было, никогда не принимайте жизнь слишком всерьез – нам из нее живьем все равно не выбраться!

Comments are closed.