Адміністративно-територіальну реформу проводити потрібно, але треба визначити скільки об’єднаних територіальних громад слід створити на території Ямпільського району.

Таку думку висловив депутат обласної ради Василь Лях під час обговорення проекту об’єднання територіальних громад в райдержадміністрації.

– Не можна говорити, що ми проти об’єднання територіальних громад. Чи буде правильно, якщо ми зараз напишемо, що ми всі проти, а село і далі буде помирати? Реформа вже йде, хочемо ми того, чи ні. Так не можна, що є чинний закон, а ми його не будемо виконувати.

Реформа потрібна. Сьогодні вона підтримується всіма інститутами: Президентом, Кабінетом Міністрів України і більшістю Верховної Ради. Жодна обласна рада не заявила, що непотрібно реформ, всі говорять лише, що це потрібно робити не так швидко.

Так сталось, що у нас в районі є три населені пункти, які мають свої лікарні, свої школи, свою культуру і свої шляхи сполучення. Свеса та Дружба будуть флагманами, бо у них є лісгоспи та інші промислові підприємства. Питання, як вони зараз працюють, але все рівно вони сплачують податки. В Ямполі є багато організацій, які сплачують податки не в казну Ямполя, а якщо взяти ще й села – об’єднана громада буде збитковою.

Ми можемо зараз пропонувати створити лише одну об’єднану громаду –  Ямпільську, як це зробила Шостка, Путивль, Краснопілля і Кролевець. Тобто, не ділити район. Голова Ямпільської громади буде керувати всім, а у інших великих населених пунктах будуть старости з якимось штатом, які будуть виконувати ту роботу, яку зараз виконують сільські ради.

Питання, чи потрібно створювати три громади. Але куди ми дінемось, якщо Дружба виявить бажання створити свою громаду. Дружба і Свеса хочуть бути князьками і хай будуть, це  дозволяє їм закон. Нехай проведуть свою роботу і у Свеси та Дружби буде своя зона, а у Ямполя своя.

Фото з архіву

2 thoughts on “Василь Лях: Дружба і Свеса хочуть бути князьками і хай будуть, це дозволяє їм закон

  1. “Адміністративно-територіальну реформу проводити потрібно, але треба визначити скільки об’єднаних територіальних громад слід створити на території Ямпільського району.”
    А что здесь не понятного?
    Вроде бы как все уже определились что будет 3 громады!
    “В Ямполі є багато організацій, які сплачують податки не в казну Ямполя” и кто по Вашему мнению в этом виноват? Заставьте предпринимателей перерегистрировать всё на Ямпольский район. И да прекращайте уже бороться с производством известного угля, у Вас всё равно ничего не выходит и не выйдет. Поставьте лучше разумный налог который они будут Вам оплачивать)

Comments are closed.