В Ямпільському районі на утриманні районного бюджету та бюджетів органів місцевого самоврядування перебуває понад вісімдесят закладів бюджетної сфери, в яких працює близько 1200 працівників.

При цьому мова йде лише про заклади освіти (школи, навчально-виховні комплекси, дошкільні та позашкільні навчальні заклади), культури (будинки культури, клуби в селах, бібліотеки) та охорони здоров’я (лікарні, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти).

Тільки дванадцять з цих закладів розташовані в районному центрі, решта – у центрах територіальних громад та навіть у невеликих населених пунктах району. Ці заклади мають величезне соціальне значення для мешканців району, адже не лише надають населенню необхідні послуги, а і утримують робочі місця.

До вашої уваги візуалізація даних про кількість та територіальне розміщення закладів бюджетної сфери, що працюють на території Ямпільського району та кількість їх штатних працівників (на основі інформації, що була надана відділом освіти, відділом культури, національностей та релігій та центральною районною лікарнею).

Таким чином, найбільшою галуззю району є галузь освіти, де у 15 загальноосвітніх закладах працює 546 працівників. Додайте до цього 3 позашкільні заклади (80 працівників), 5 дошкільних закладів (107 працівників) та апарат відділу освіти, який не був врахований. Другою за чисельністю працівників є галузь охорони здоров’я, де у 17 закладах працевлаштовані 402 працівника. Найменшою за чисельністю є галузь культури – 76 працівників, але вона має найбільше закладів – 47. Ці дані особливо актуальні в умовах обговорення проекту адміністративно-територіальної реформи, адже ряд експертів переконані, що об’єднані територіальні громади виявляться неспроможними і не зможуть утримувати таку кількість закладів бюджетної сфери. Як бачимо, це може спричинити справжній соціальний вибух, якщо люди не зможуть працевлаштуватися на інші робочі місця.