На Сумщині внесуть зміни до Перспективного плану формування спроможних територіальних громад, який найближчим часом буде внесений на розгляд депутатського корпусу обласної ради.

– Процес консультацій з місцевими громадами триває. Вносяться зміни не лише щодо кількісного складу громад, а й входження територіальних одиниць до тієї чи іншої громади, – зазначила у ході брифінгу директор регіонального Офісу з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади Ніна Мельник.

«Законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад» передбачено, що обласна рада одночасно з прийняттям рішення про утворення об’єднаної територіальної громади призначає перші місцеві вибори. Тобто, вибори у жовтні не регламентують об’єднання громад. Воно може бути розтягнутим у часі», – сказала Ніна Мельник.

Серед питань, які потребують подальшого врегулювання на законодавчому рівні, директор регіонального Офісу реформ назвала уточнення прав та обов’язків старости й апарату об’єднаної територіальної громади, можливість приєднання до територіальних громад не лише сільських (селищних рад), а й окремих населених пунктів, а також пропозиції щодо сплати податку на доходи фізичних осіб за місцем реєстрації робітників.

1 thought on “План формування спроможних громад Сумщини зазнає змін

 1. Пришел Яценюк к гадалке и говорит:
  – Расскажи мне о будущем.
  Гадалка:
  – Вижу, ты едешь в машине с открытым верхом, вижу вокруг машины сотни тысяч
  людей.
  Яценюк удивился. Гадалка продолжает:
  – Вижу, что эти люди очень рады, они стоят с флажками, шариками, хлопают, кричат
  “Браво!”, у всех очень счастливые лица!
  Яценюк улыбнулся и говорит:
  – Ну да… Народ меня любит! А я могу пожать им руки?
  – Нет.
  – А почему?
  – Крышка гроба закрыта.

Comments are closed.