Аграрії заявляють, що ямпільські чиновники жодного разу не отримували від них пальне для особистих потреб.

Днями ямпільських користувачів соціальних мереж вразила стаття скандального шатрищенського журналіста, яку він розмістив на своїй сторінці в Фейсбук. В ній він звинуватив тимчасово виконуючу обов’язки голови Ямпільської районної державної адміністрації Ірину Панченко у корупції. Посилаючись на слова заступника керівника найбільшої в районі агро-компанії «Ямпіль Інвест», він звинуватив її у вимаганні бензину для поїздок в Суми і навіть підрахував точну суму «незаконно отриманої вигоди» – 2 560 гривень (ми не можемо подати статтю у повному обсязі, бо вона містить ненормативну лексику).

У свою чергу т.в.о. голови райдержадміністрації Ірина Панченко всі звинувачення спростувала. За її словами, районна державна адміністрація дійсно співпрацює з ПП «Ямпіль Інвест» в рамках угоди про соціальне партнерство у економічно-соціальному розвитку району. Зокрема, у частині забезпечення пальним закладів освіти та охорони здоров’я. При цьому сама Ірина Анатоліївна за 8 місяців роботи жодного разу не зверталась за допомогою для потреб районної державної адміністрації.

Щоб дізнатися хто з вищевказаних осіб говорить правду, а хто маніпулює інформацією – ми вирішили провести своє журналістське розслідування.

Цікаво, що у ПП «Ямпіль Інвест» працює лише один заступник директора. Зараз цю посаду займає Сергій Павлович Матеко. Очевидно, що у своїй статті скандальний автор міг посилатись тільки на нього, але сам Сергій Павлович заявляє, що ніякої інформації з цього приводу нікому не давав.

– Я такою інформацією не володію і нікому її не надавав. Зазначену особу я не бачив пів року і до нього питання, де він взяв ці дані. Це на його сумлінні, – зазначив заступник директора ПП «Ямпіль Інвест».

Щоб  перевірити слова Сергія Матеки ми звернулись до його безпосереднього керівника Михайла Рибалки з проханням письмово прокоментувати, яку спонсорську допомогу надає підприємство і, чи надавалась допомога бензином на особисті потреби керівництва районної державної адміністрації.

У своїй відповіді Михайло Петрович зазначив, що будь-якої допомоги керівникам та іншим працівникам державних та інших підприємств, установ та організацій приватне підприємство «Ямпіль Інвест» ніколи не надавало. Але дійсно, мала місце спонсорська допомога та допомога на виконання угоди про соціальне партнерство у економічно-соціальному розвитку Ямпільського району на 2014 рік.

Нам вдалось отримати документи, що підтверджують надання:

200 літрів ДП для заправки шкільного автобуса для підвозу вчителів до Княжицього НВК (у зв’язку з відсутністю транспортного сполучення з с. Княжичі); 270 літрів ДП та 35 літрів бензину станції юних натуралістів для організації екскурсії вихованцям профільного оздоровчого табору «Юннат» в Менський зоопарк, для заправки газонокосарки, для проведення весняних польових робіт; 2350 літрів ДП та 400 літрів бензину для забезпечення організованого підвезення учнів до місця навчання та у зворотному напрямку, для підвозу делегації педагогів та гуртків у м. Шостка для участі у регіональному круглому столі «Екологічна освіта: проблеми та шляхи її розв’язання», для участі учнів ЗОШ та позашкільних навчальних закладів, дітей – сиріт у обласному новорічно-різдвяному святі в м. Суми; 100 літрів ДП КЗ «Ямпільська центральна районна лікарня» для нормального безперебійного надання медичної допомоги мешканцям району; 80 літрів КЗ «Ямпільській ДЮСШ» для участі в змаганнях в м. Ромни команди з футболу серед юнаків; 100 літрів ДП для перевезення школярів в м. Дружба.

Наведена вище інформація аж ніяк не дає приводу стверджувати, що пальне надавалось для задоволення особистих потреб голови районної державної адміністрації. Навпаки, підприємство, що отримує величезні прибутки орендуючи землі нашого району, просто зобов’язане допомагати школам, лікарням та закладам соціальної сфери. Це їх моральний і юридичний обов’язок перед людьми.

На зазначеній сторінці в соціальній мережі можна знайти ще багато різного роду «сенсацій», в яких журналіст подає власні оціночні судження, як беззаперечні факти.

6 thoughts on “«Корупційний скандал» в Ямполі виявився фейковим

 1. “Навпаки, підприємство, що отримує величезні прибутки орендуючі землі нашого району, просто зобов’язано допомагати школам, лікарням та закладам соціальної сфери. Це їх моральний і юридичний обов’язок перед людьми.”

  их обязательство — это своевременно и в полной мере платить налоги и заплаты рабочим. все остальное — строго по желанию.

  про “юридичний обов’язок” — это не более чем домыслы автора статьи, если иное не подтверждено
  документально. другими словами, обвиняя кого-то в оценочных суждениях, не позволяйте себе скатываться
  к уровню домыслов.

  а что разоблачили фейк — молодцы! местные выборы не за горами, фейков будет все больше.

 2. ну разоблачение так себе. Разве это аргументы? Мол зам.директора, директор и и.о. райдержадминистрации отпровергли. и шо ? А кто признается то? ну смещно ж) нам простым людям судить о таких вещах трудно, нет доступа к информации, документам и т.д.. Возможно информация щатрищ.журналиста правда, а , возможно, ложь.

  1. Я не знаю нічого про бензин для голови РДА, але слід перевірити цю фірму за 2013 рік. Є великі підозри, що вони надавали бензин для підвозу учасників акції «Антимайдан» в Київ. У будь-якому разі вони були спонсорами Партії регіонів і могли бути причетними до дестабілізації ситуації в державі.

   1. А шо сейчас стабилизация в нашем Ямполе? Надо бы проверить, надо бы сравнить. Ведь в непростое время живем, товарищи!!! И Тахтай возможэно прав!

  2. Николай, я так понял, что акцент делается не на то, что два алкоголика «спростували» (все живём в Ямполе и знаем, что они по пьяне говорят много, а на утро могут и не помнить), а на то, что в документах нет данных о предоставлении бензина. Хотя в этой шарашкиной конторе могут и не всё документировать – проще воровать.

 3. До ПП «Ямпіль Інвест» дуже богата питань. Тому дивно, що розлідування вели журналісти а не правоохоронні органи. Одна з останніх незаконних оборуток ПП «Ямпіль Інвест» є продаж мінеральних добрив (і це при тому, шо тюки з міндобривами мають чип і компютерно відслідковуються).

Comments are closed.