Вже завтра відповідно до чинного законодавства України платники єдиного податку 3 групи повинні почати використовувати РРО. Тобто касові апарати у «спрощенців» мають бути зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи. У іншому випадку їх очікують великі штрафи.

Проте у Верховній Раді не припиняються спроби скасувати норми цього закону. Декілька годин тому група народних депутатів на чолі з лідером Радикальної партії Олегом Ляшко заблокували парламентську трибуну з вимогою винести на розгляд Верховної Ради законопроекти №1718 та №1078, які скасовують норму про обов’язкове використання підприємцями касових апаратів.

Спікер ВР Володимир Гpoйcмaн був вимушений терміново покинути зал засідання і покликав представників коаліції і Ніну Южаніну ( главу комітету з питань податкової і митної політики ) до себе в кабінет на екcтpeну нараду.

Після ради коаліції лідер Радикальної партії Олег Ляшко повідомив народних депутатів та мітингувальників, що зібралися під стінами Парламенту, що завтра першим питанням будуть розглядатися закони щодо захисту підприємців від сваволі влади у встановленні порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Проектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України в частині введення четвертої групи платників єдиного податку, до якої віднести суб’єктів господарювання з обсягом доходу від 3 до 20 млн. грн., які повинні будуть застосовувати у своїй діяльності касові апарати, та звільнення платників єдиного податку другої та третьої (фізичні особи-підприємці) груп від обов’язкового застосування у своїй діяльності РРО.

Також пропонується відновити попередню редакцію пункту 1) статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яка дозволяє не застосовувати РРО при наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій.

Все це дозволить зняти тиск на малий та середній бізнес та створить нормальні умови для підприємців, адже РРО стали черговою болючою удавкою на шиях українських підприємців.