Підприємцям з доходом менше 1 мільйона гривень дозволили працювати без касових апаратів.

1 липня Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який звільняє підприємців першої, другої та третьої груп, що мають річний обсяг доходу менше 1 млн грн, від обов’язкового використання касових апаратів. За відповідне рішення проголосували 248 народних обранців.

Як зазначається в порівняльній таблиці до закону №1088, реєстратори розрахункових операцій не застосовують платники єдиного податку першої групи, другої та третьої груп (фізичні особи-підприємці), незалежно від обраного виду діяльності, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення цієї суми застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим і розпочинається з 1 числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

У Верховній Раді вже тривалий час було зареєстровано два законопроекти №1718 та №1078, які скасовували норму про обов’язкове використання підприємцями касових апаратів, але винесення їх на розгляд парламенту постійно затягувалось з формальних причин.

30 червня, напередодні дати вступу в законну силу норм про обов’язковість таких касових апаратів, група народних депутатів на чолі з лідером Радикальної партії Олегом Ляшко заблокували парламентську трибуну з вимогою винести на розгляд Верховної Ради законопроекти №1718 та №1078. Спікер ВР Володимир Гpoйcмaн був вимушений терміново покинути зал засідання і покликав представників коаліції і Ніну Южаніну ( главу комітету з питань податкової і митної політики ) до себе в кабінет на екcтpeну нараду. Після ради коаліції лідер Радикальної партії Олег Ляшко повідомив народних депутатів та мітингувальників, що зібралися під стінами Парламенту, що представники всіх фракцій коаліції погодились підтримати зміни до законодавства, які скасовували норми про обов’язковість касових апаратів.

Підприємці, що два дні поспіль мітингували під стінами Верховної Ради з вимогою не примушувати їх до наявності касових апаратів, зустріли цю новину схвальними оплесками.  

Нагадаємо, з 1 липня мали вступити в силу зміни до Податкового кодексу України та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо проведення розрахункових операцій у 2015 році. Ними було передбачено, що платники єдиного податку фізичні особи – підприємці третьої групи були зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій. Такий же обов’язок виникав і у платників єдиного податку другої групи, але з 1 січня 2016 року.