В Україні вступить в силу десятирічний мораторій на експорт за кордон лісо- і пиломатеріалів у необробленому вигляді.

Ще 9 квітня Верховна Рада схвалила законопроект авторства депутатів від фракції Радикальної Партії Олега Ляшка, Блоку Петра Порошенка, Самопомочі, Народного Фронту та групи позафракційних депутатів «Про внесення змін до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів». Президент України підписав цей закон 7 липня. Тепер він вступить в законну силу з моменту офіційного опублікування.

Закон передбачає, що тимчасово (на 10 років) забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту необроблених лісоматеріалів: деревних порід (крім сосни) – з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року. Цим же законом дуб був включений в перелік цінних і рідкісних порід дерев.

Депутати сподіваються, що такий крок дозволить відродити в Україні деревообробну галузь та надасть додаткові стимули вітчизняним виробникам. Окрім того, депутати від Радикальної партії Олега Ляшка зареєстрували законопроекти № 2617 та №2618, які тимчасово звільняють ввіз деревообробного обладнання від імпортного мита та ПДВ.

Якщо законопроект про тимчасовий мораторій експорту лісу-кругляка №1362 забезпечить українських деревообробників, виробників меблів та інших товарів з деревини сировиною в необхідних обсягах, то законопроекти №2617 та №2618 покликані тимчасово знизити податковий тиск на них та створити інвестиційні стимули для оновлення виробничої бази та повноцінного відродження вітчизняної деревообробної галузі.