Прийняття змін до Конституції означатиме остаточну ліквідацію Ямпільського району, територія якого відійде повіту з центром в одному з великих міст області.

Такий висновок можна зробити проаналізувавши текст  Проекту змін до Конституції України, який напередодні Верховна Рада направила до Конституційного суду України.

За таке рішення проголосували 288 депутатів з фракцій Блоку Петра Порошенка, «Батьківщини», «Народного фронту», «Опозиційного блоку», групи «Воля народу» та «Відродження». Проти у повному складі голосувала фракція Радикальної Партії Олега Ляшка, «Самопоміч» дала лише один голос «за».

Для остаточного прийняття змін до Конституції парламентарям необхідно 300 голосів, яких наразі у Верховній Раді немає. Найбільшим каменем спотикання є те, що проект нової Конституції припускає можливість специфічного місцевого самоврядування в окремих адміністративно-територіальних одиницях Донецької і Луганської областей, що визначається окремим законом. Значна частина депутатів вважають це положення «узаконенням терористичних організацій та їх ватажків на території України».

Одна з моделей повітового устрою України