В рамках шостої хвилі мобілізації на Ямпільщині було виписано 897 повісток для оповіщення військовозобов’язаних про необхідність проходження медичної комісії.

Про це заявив офіцер відділення укомплектування Глухівсько-Ямпільського об’єднаного міського військового комісаріату Андрій Примаченко.

Серед них 187 повісток було виписано фахівцям, яких гостро потребують Збройні Сили України. Лише 33 з них отримали повістки і прибули на медичну комісію. Придатними для військової служби були визнані шістнадцять військовозобов’язаних. Тринадцять з них вже відправились до військових частин, один відправляється сьогодні і ще двоє очікують відправлення найближчим часом.  

– 897 повісток – це не призив до ЗСУ, а лише повідомлення про необхідність проходження медичної комісії. За результатами її проходження, виписується інша форма повістки для прибуття в Глухівсько-Ямпільський військовий комісаріат, якщо військовозобов’язаний був визнаний придатним, або обмежено придатним до військової служби за мобілізацією.

– Олександр Миколайович (О.М. Ковальов, заступник директора Свеське лісове господарство – ред.) розповідає, що коли я приїжджаю у лісгосп, всі працівники розбігаються. А деякі посадові особи органів місцевого самоврядування розповідають, що забирають в зону АТО. Я наголошую, що під час шостої хвилі мобілізації більшість призваних проходять службу в Сумській області, є особи, які були відправлені в Львівську, Полтавську та Чернігівську області. Зараз формуються військові частини Сумської області (м. Шостка, м. Суми) та Сумський прикордонний загін.

Окрім того, Андрій Миколайович проінформував, що були внесені зміни до наказу Міністра оборони України, де було виключено багато пунктів у частині того, хто знімається з військового обліку. Військовим комісаріатом була проведена робота по відправленню на медичну комісію людей, які були списані по досягненню 25-ти років, або на підставі хвороб, які не дають можливість проходити строкову службу, але дають змогу бути призваним по мобілізації.

– Особи, які більше 5 років не проходили комісію підлягають повторному її проходженню, а ті, хто мають виліковні хвороби будуть проходити її щорічно.

Найбільшою проблемою Примаченко вважає оповіщення військовозобов’язаних і наголошує, що кропітка робота йде по Свеській селищній раді, Дружбівська міська рада відзвітувала з запізненням, за жодну повістку не відзвітувалась Ямпільська селищна рада.  

Вже 20 вересня в Ямполі повинен запрацювати повноцінний військовий комісаріат. Зараз триває робота по його створенню. Рядових, сержантів та офіцерів запрошують служити, або працювати в ньому.