З 2010 року на території Ямпільського району пройшло п’ять виборчих кампаній, а якщо врахувати, що президентські вибори 2010 року відбулись в два тури, то ямпільчанам довелось приходити на виборчі дільниці аж шість разів за останні п’ять років.

Цікаво, що за цей короткий період часу кардинально змінились електоральні симпатії мешканців Ямпільського району. Переможець президентських виборів 2010 року, місцевих виборів 2010 року та парламентських виборів 2012 року Партія регіонів (враховуючи результат її лідера В. Янукович) повністю зійшла з політичної арени, а традиційно друга на Ямпільщині Батьківщина Юлії Тимошенко в 2002 році поступилась другим місцем КПУ, а на парламентських виборах 2014 року зайняла лише п’яте місце.

Суттєві електоральні втрати мають ямпільські комуністи, які з 2012 по 2014 рік втратили половину своїх прихильників. Традиційно вагомою підтримкою на Ямпільщині користуються нові політичні сили (Сильна Україна в 2010 році, УДАР в 2012 році, Народний фронт, Радикальна партія Ляшка, Опозиційний блок та Самопоміч в 2014 році).

Цікаво, що виборці Ямпільського району традиційно більше довіряють провладним політичним силам (з 2010-2012 рік – Партії Регіонів, а у 2014 році – Блоку Петра Порошенка).

Окремо слід відзначити результати минулих виборів до Ямпільської районної ради у жовтні 2010 року.

Тоді трьохвідсотковий прохідний бар’єр подолали сім політичних сил, але через маленький склад районної ради своїх представників в ній отримали лише п’ять партій. На тих же виборах селищним головою Ямполя була обрана Наталія Цибулько, за мажоритарною системою депутатом від Ямполя до районної ради обрали Святослава Беспалого, а до обласної ради – Василя Довбуша. Депутатом обласної ради від округу з центром в смт Свеса став Василь Лях.