Народний депутат Олег Медуниця назвав бізнес з виробництво деревинного вугілля «сумськими копанками» та «сумським бурштином».

Про це нардеп написав на своїй сторінці в Facebook.

Медуниця стверджує, що фури з закарпатськими номерами вивозять мішки з вугіллям з найвіддаленіших лісових закутів.

– А ось так виглядає сумське “мукачево”, сумський “бурштин”, сумські “копанки” в лісах Сумщини. Це нелегальні і полулегальні печі ( ротери ) по випалці деревного вугілля. Продукція суперзатребувана в країнах Європи. Фури з закарпатськими номерами якимсь чином вивозять мішки з вугіллям з найвіддаленіших лісових закутів. Невідомі грейдери чистять їм дороги. Хто це все кришує і на чому тримається цей бізнес можу лише здогадуватися. Але він зараз суперрентабельний і тому криміналізований. Його треба виводити з тіні і легалізовувати. Одними заборонами це питання не вирішиш. Небезпечно робити вигляд, що його не існує. Маса “чорного” налу, яка тут обертається не тільки опиняється в карманах “кришувальників”, але й згодом буде направлена на створення приватних армій для охорони. Але ми не допустимо перетворення Сумщини в край “аля бурштинової республіки” полісся. Відпрацьовую разом з працівниками СБУ комплекс заходів, – йдеться в опублікованому повідомленні.

Нагадаємо, в Ямполі незаконне виробництво деревинного вугілля налагоджено прямо на території населеного пункту (за кілька десятків метрів від житлових будинків). Від задушливого диму страждає все селище.  

2 thoughts on “На Сумщині процвітає незаконний бізнес з виробництва деревинного вугілля

  1. К местным выборам опять начнутся шевеления по поводу устранения. Не верьте цибулькам, раз незаконно- надо самим уничтожать бочки! Дети задыхаются!

Comments are closed.