Одній з найвпливовіших політичних сил Ямпільського району Комуністичній партії України заборонили брати участь у місцевих виборах.

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що КПУ не може бути суб’єктом політичного процесу і брати участь у місцевих виборах.

“Я підписав накази, правовим наслідком яких є те, що ця політична сила та інші комуністичні партії з сьогоднішнього дня не можуть бути суб’єктом виборчого процесу і не можуть брати участі у місцевих, загальнодержавних і президентських виборах”, – сказав міністр.

Відповідаючи на запитання, чи скасована реєстрація КПУ та інших комуністичних партій, Петренко зазначив, що, згідно із законом про декомунізацію, КПУ втрачає статус учасника виборчого процесу.

За словами міністра, КПУ залишається в статусі юридичної особи до моменту, поки суд не скасує реєстрацію. “Тобто це вже технічне питання”, – додав він.

Як повідомляли деякі ЗМІ, лідер КПУ Петро Симоненко заявив, що Комуністична партія візьме участь у місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня.

“Комуністична партія України існує і буде існувати. Тому ми, природно, готові, у нас є концептуальна і затверджена стратегія участі Компартії в (місцеві) вибори”, – сказав Симоненко і додав, що КПУ має намір висувати своїх кандидатів на мажоритарних округах у разі, якщо партію заборонить суд.

Нагадаємо, на минулих виборах до Ямпільської районної ради у жовтні 2010 року за місцевих комуністів проголосували 10,87% виборців.