Сьогодні, 29 липня, в Ямпільській районній раді відбулось засідання «круглого столу» з обговорення демографічної ситуації в районі.

Як повідомила заступник голови районної ради Ольга Губар, засідання круглого столу відбулось за дорученням обласної влади, яка рекомендувала обговорити демографічну ситуацію на місцях та розробити заходи для покращення ситуації.

– Депутати обласної ради занепокоєні демографічною ситуацією в області, яка за деякими показниками навіть гірша, ніж по країні. Зокрема, зростає коефіцієнт скорочення населення та смертність дітей до року життя, народжуваність при цьому падає, зафіксовано і високий показник міграційного скорочення населення. Серед причин такої ситуації називають відсутність робочих місць, неналежне забезпечення існуючих робочих місць, умови праці, зростання захворюваності, особливо серед дітей та учнівської молоді. Для подолання такої ситуації було вирішено розробити обласну програму «Здоров’я жителів Сумщини».  

Як повідомила начальник районного відділу статистики Світлана Цит, погіршення демографічної ситуації спостерігається і в Ямпільському районі.

– У січні-травні населення району скоротилось на 194 людини і становило на 1 червня 24 309 осіб. За цей період в районі померла 271 людина, а народилось лише 77 дітей. Проте, спостерігається міграційний приріст – 52 особи (102 особи вибули з території району, прибули – 154). Точніші данні має надати перепис населення, який Кабінет Міністрів запланував на кінець 2016 року.

– Ямпільський район має високі показники смертності населення, – повідомив головний лікар Ямпільської ЦРЛ Вадим Бойчунь.

 – У першому півріччі показник смертності в районі становив 22,6 осіб на 1000 населення. За такий же період минулого року цей показник становив 23,3. Тобто, показник смертності зменшився, але незначно. Серед причин смерті перше місце займають хвороби системи кровообігу – 61%, на другому місці – хвороби органів дихання, на третьому – смертність від старості і на четвертому – смертність від травм. Якість медичних послуг лише на 5% впливає на демографічну ситуацію, але чимало життів можна продовжити, якщо забезпечити осіб пільгової категорії пільговими рецептами. Сьогодні нам виділено на ці потреби лише 70 тисяч гривень, це найгірший показник в області і, при цьому, він гірший в рази. Щоб покращити ситуацію, нам потрібно хоча б 30 тисяч гривень додаткового фінансування для забезпечення ліками пільгові категорії населення.

За словами начальника районного відділу освіти Наталії Власової, в районі щороку фіксується зменшення кількості учнів.

– На обліку в районі перебуває 1522 дитини дошкільного віку, але реально проживає 1413 таких дітей. Їх родини виїхали, але не змінили реєстрацію. А що стосується учнів – їх у минулому навчальному році налічувалось 1975. Тенденція по зменшенню кількості дітей шкільного віку відслідковується протягом останніх років, але останнім часом дещо зменшується. Були роки, коли різниця становила 120-80 дітей, в цьому році прогнозуємо, що кількість школярів зменшиться десь на 40 осіб.

Звичайно, це впливає на наповнюваність класів та завантаження навчальних закладів. Школи завантажені лише на 29%. Середній показник наповнюваності класів становить 12% : 18% по міським школам і  5.4% по сільським. І це з урахуванням дошкільних підрозділів, без них показники ще менші. В результаті ми маємо індивідуальну форму навчання, яка не забезпечує нормального навчання учнів, адже втричі скорочує кількість годин на вивчення предметів.

Обговоривши ситуацію, учасники круглого столу вирішили активізувати інформаційно – роз’яснювальну роботу серед населення, рекомендувати відділу освіти не зменшувати кількість спортивних гуртків при навчальних закладах, а районній державній адміністрації розглянути можливість збільшення фінансування районної лікарні на 30 тисяч гривень для забезпечення ліками пільгових категорій населення.

7 thoughts on “В Ямполі обговорили демографічну ситуацію

 1. Известный советский анекдот: японский турист, осмотрев наши фабрики и заводы, отвечает на вопрос гида. «Что вам больше всего понравилось в нашей стране?» – «Дети!» – «Но почему дети?» – «Все, что вы делаете руками, – ужасно!»

  Однако похоже, что в последнее время у нас и с детьми возникли проблемы…

  Отечественные политики любят рассуждать о демографии. Население продолжает убывать – по крайней мере, официально зарегистрированное население, пользующееся всей полнотой гражданских прав. Смертность превышает рождаемость, но даже если старшее поколение вымирать станет медленнее, это радикально не изменит ситуацию, поскольку число детей от этого не увеличится.

  Политики бьют тревогу и требуют срочно увеличить население. Надо повысить рождаемость! Меры для этого предлагаются разные – от увеличения пособий на детей до патриархального закабаления женщин и введения многоженства.

  При этом почему-то не задаются несколько, казалось бы, совершенно естественных вопросов. Во-первых, почему сокращение населения – это так плохо? А во-вторых, сколько народу нам надо?

 2. А что бы не умирали и не уезжали надо как минимум создавать рабочие места и желательно хорошооплачиваемые иначе в скором будущем будет село – селом ! А эти деляги сидят в креслах и языки упражняют . РЕАЛЬНЫЕ ДЕЙСТВИЯ ГДЕ ??

 3. Для начала надо предоставить людям работу. Не по блату, не по знакомству. Посмотрите на любую организацию, там же династиями работают.

 4. Уважаемые работники администрации и райрады перейдите от обсуждений тоесть чесания языками и бумагоморателства к делам. Вас никто не воспринимает серьезно. Подумайте если не станет этих органов в районе где работать будете, Ведь кроме , как обсуждать и разгороры разговаривать годами вы ничего не умеете. Напрягите свои УМЫ, как можно улучшить эту ситуацию – созданием новых робочих мест ( только для трудоспособного населения, а не для пенсионеров, хотя я очень уважаю людей этого возраста), повышением зароботных плат, снижением тарифов, улучшения качества обучения в школах. А языками чесать – это удел бабок на базаре.

  1. В администрации работает много молодых дам всем пора рожать .

 5. если херово-то уже во всём херово!но когда-то будет лучше-может в следуещем поколении!!!

Comments are closed.