У вересні при Ямпільській районній станції юних натуралістів запрацює новий гурток «юних перепеловодів». Планується, що технологію розведення перепелів вивчатимуть тридцять ямпільських школярів. Зараз на станції створюють базу для цього гуртка.

Юннати ще в лютому придбали першу партію яєць, власними силами спорудили багатоярусні клітки для птахів та інкубаторне обладнання. Перші кроки по розведенню виявились не зовсім вдалими, але за півроку, набравшись досвіду, працівники станції досягли майстерності в цьому ремеслі.

– Спочатку було важко, – розповідає директор районної станції юних натуралістів Сергій Мерцалов. – Поки «спіймали» необхідну температуру та вологість, часто підводив і побутовий інкубатор. Десь місяць тому ми придбали професійний інкубатор за 11 тисяч гривень, який має значно більшу ефективність. Для прикладу, якщо в старому вилуплювалось 30% яєць, то в новому – 85%.

З новим обладнанням та знаннями працівники станції планують збільшити поголів’я птахів з сьогоднішніх трьохсот до тисячі вже наприкінці року. Окрім сучасної виробничої бази для гуртка, це дасть можливість юннатам заробити додаткові кошти для свого розвитку. Тим паче, що продукція користується попитом. Вже сьогодні тут можна замовити перепелині яйця і молодняк для домашнього розведення.