В Україні 1 вересня ціни на електроенергію підвищаться майже на 20%, а алкогольні напої подорожчають на третину.

Подорожчання  електроенергії торкнеться всіх – і міського населення, і жителів сіл.

Виробники електроенергії запевняють, що підвищення назріло вже давно, а експерти запевняють: нові цифри завищені. Якщо раніше за кіловат споживачі платили 37 коп., то з першого вересня за кожен використаний кіловат електроенергії доведеться заплатити 45, 6 коп. Цей тариф діє, якщо загальний обсяг використаної електроенергії за місяць не перевищив 100 кіловат.

Для тих же, хто перевищує цю норму, будуть діяти інші умови: якщо ви спожили від 100 до 600 кіловат – заплатіть за кожен 79 коп. А тим, хто перевищив показник 600 кіловат, доведеться платити за тарифом 1,48 грн.

Колишній міністр житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко впевнений, що для переважної більшості українців нові тарифи на електроенергію є непідйомними. За його словами, чимало українців віддавали за комунальні послуги останню копійку за старими цінами, а тепер їм підняли вартість кіловат-години та ще й знизили обсяг споживання електроенергії.

“Підвищення б’є в першу чергу по цій категорії 100-600 кіловат-годин. Раніше найменший обсяг дешевої електроенергії був 150 кіловат, тепер став 100. І зараз жодна сім’я не поміщається в ці 100 кіловат”, – підкреслив він.

З 1 вересня пляшка горілки буде коштувати як мінімум 55 грн.

Це буде другий етап подорожчання мінімальних оптово-роздрібних цін на лікеро-горілчані вироби. Перше підвищення було 11 липня. Тоді рішення про підняття вартості прийняли, враховуючи інфляцію та падіння гривні.

За словами виробників, ціни піднімуться через те, що вони не відповідають витратам на виробництво та торгівлю алкоголем. Крім того, прийняті зміни стосуватимуться також коньяку, віскі, ігристого і звичайного вина. Отже, мінімальна оптова ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби за літр 100% спирту зросте майже до 160 грн, мінімальна роздрібна ціна – майже до 250 грн.

1 thought on “Завтра в Україні різко подорожчає електроенергія та алкоголь

Comments are closed.