Відповідно до Указу президента України від 29 червня 1994 року № 340/94, кожну другу суботу вересня в Україні відзначається День фізичної культури і спорту. В цьому році свято припадає на 12 вересня. Напередодні цього дня ми вирішили розпитати відомого в районі спортсмена і тренера, директора районної дитячо-юнацької спортивної школи Миколу Коржа про сучасний стан розвитку спорту на Ямпільщині.

Миколо Олександровичу, як Ви оцінюєте рівень розвитку спорту в районі?

За великим рахунком дорослого спорту в районі не існує, ніхто цим питанням серйозно не займається, ніхто не приділяє йому належної уваги.

Є лише група ентузіастів, таких як Посохов, Бруяко, Савченко, Сізоненко, Сергійко, які на своєму ентузіазмі організовують турніри. В місті Дружба декілька років функціонує секція боксу під керівництвом Олександра Симоненка. Ним підготовлено два кандидати в майстри спорту і багато спортсменів масових розрядів. Окрім того, в тій же Дружбі вже декілька років існує доросла хокейна команда, до якої підтягується і молодь. В цьому році юні дружбівчани приймали участь у Чемпіонаті України з хокею у складі збірної області – це Фурсей Владислав, Маханьков Максим, Кабанов Владислав, Латиш Дмитро та Куценко Кирил.

А як же дитячо-юнацький спорт, чи має він перспективу?

Попри всі складності в районі працює районна дитячо-юнацька спортивна школа, в якій працюють тренери – ентузіасти. Вони виживають завдяки своїй любові до дітей та спорту.

Провідним нашим відділенням є відділення лижних гонок, де працюють два тренери: Валентин Панченко та Олександр Свергунов. У них є значні успіхи, у них свій погляд на розвиток лижного спорту  та на підготовку спортсменів до змагань.

Уявіть собі: в цьому році наша збірна з лижних гонок на обласних змаганнях школярів зайняла весь п’єдестал пошани. Такого ще не було, щоб всі нагороди забрали представники ямпільської спортивної школи. Наші спортсмени обійшли не лише представників інших районів, а і юних спортсменів з таких лижних центрів як Суми, Конотоп та Шостка, які за підтримки міської та районної влади регулярно виїжджають на збори в Карпати. В той час, коли для нас це недосяжна мрія.

На останніх змаганнях з лижних гонок, що відбулись у вересні в Сумах,  наша команда під керівництвом тренера Валентина Панченка зайняла загальнокомандне четверте місце (Білецький Максим зайняв 3 місце, Віташова Дар’я зайняла в спринті 1 місце). На ці змагання планувалось 1200 гривень, але навіть таку мізерну суми нам так і не дали. Довелось дітям приймати участь у змаганнях за власні кошти.

Є успіхи і у тренера Олександра Свергунова, який працює в Шатрищах. Його вихованці Анастасія Кузьменко та Владислав Гончаревський  були на виду протягом всього зимового сезону. Варто зазначити і те, що нинішній член збірної України з біатлону Денис Насико перші кроки робив саме у цього тренера, у Ямпільській ДЮСШ.

У футболістів справи дещо гірші, незважаючи на професійну роботу тренерів-викладачів Марушко Віталія, Губенко Сергія та Шульги Юрія. Ми не маємо високих результатів, бо постійно стикаємось з проблемою виїзду на змагання. Але і в такій складній ситуації тренерам потрібно приділяти більше уваги відбору дітей, потрібно займатися організацією змагань і всередині району.

Відділенням карате керує Святослав Беспалий. У порівнянні з минулим роком і у нього з’явилися складності. Ті спортсмени, які займались багато років, випустились з нашої школи, їм на зміну прийшли вихованці початкової школи, яким потрібно ще набратись досвіду, щоб успішно виступати на змаганнях.

У минулому році ми зазнали величезної втрати – пішов з життя наш тренер з шахів Олександр Іванович Сергійко. Вчитель з великої букви, який  все своє серце віддавав своїм вихованцям. У нас досі немає йому гідної заміни.

Зараз юних шахістів готують до змагань Паскачей Юлія та Сергійко Світлана.

Чи є у спортивної школи перспектива?

Однозначно не відповіси, все залежить від наших фінансових можливостей.

Незрозуміло, з яких причин спортивна школа отримала фінансування лише на п’ять місяців. Всі посилаються на якусь постанову чи пропозицію, щоб діти платили за своє навчання. Дійсно, положення про спортивну школу передбачає можливу плату за навчання, але ця плата йде на проведення зборів спортсменів, придбання інвентарю, додаткове харчування, але аж ніяк не на заробітну плату тренерів. Тож, навчання зараз у нас все ж безкоштовне.

Довелось промаятись цілий рік. Ми колективом писали заяви на безкоштовні відпуски, просили допомогу у місцевих рад, щоб ті нас декілька місяців профінансували. Хочеться відмітити Дружбівську міську раду, яка оплатила всіх своїх тренерів, та Шатрищенську сільську раду. А от Ямпіль та Свеса нам навідріз відмовились допомагати, за таку позицію мені на їх місці було б соромно.

У попередні роки ми намагались дещо реставрувати спортивний комплекс: зробили підвід труб, облагородили приміщення для котельні, але на цьому це діло завершилось. За останній рік ніяких капіловкладень в спортивний комплекс не було. А це є одним з найважливіших факторів, який може вплинути на розвиток дитячо-юнацького спорту в нашому районі. Адже, тут зосереджені найбільші спортивні зали, футбольне поле, при бажанні можна зробити легкоатлетичне ядро.

Зрозуміло, що для цього потрібно докласти багато зусиль і фінансових ресурсів. Зараз це важко зробити за кошти державного бюджету, потрібно залучати місцевих спонсорів та меценатів, які б дали нам можливості для більш якісної підготовки юних спортсменів. На сьогоднішній день ми неодноразово звертались до різноманітних структур, але допомога так і не прийшла.

Та сама ситуація і з виїздом на змагання. Щоб отримати кошти, треба пройти купу кабінетів. Для прикладу, коли діти грали в обласній дитячо-юнацькій футбольній лізі, нам нічим  було виїхати на гру в Конотоп. Конотопчани пішли нам на зустріч і вислали за нами два автобуси, після змагань погодували і привезли назад в Ямпіль. І це все за рахунок Конотопської ДЮСШ, за що ми їм дуже вдячні.

Але попри всі складності ми продовжуємо працювати і виховувати висококласних спортсменів, які гідно представляють Ямпільщину і Сумщину на змаганнях найвищого рівня. Тож, напередодні свята хочу скористатися можливістю і привітати всіх тренерів та активістів спортивного руху. З Днем фізичної культури та спорту, шановні колеги!!! 

11 thoughts on “Микола Корж: дорослого спорту в районі не існує, все тримається на ентузіастах

 1. А це все тому,що в Ямп!льському район! в!дсутня державна структура(сектор молод! та спорту)яка повинна в!дпов!дати за державну пол!тику в галуз! спорту. Це единий район в област! а можливо ! в Укра!н!.

 2. Районная власть забила на спорт – это заметно. Но в районе есть «энтузиасты», которые могут выдоить из родителей сотни – тысячи гривен ежемесячно. Дети занимаются в спортшколе и одновременно приносят взносы тренеру, плюс ездят на соревнования и за это тоже платят деньги. Такой вот бизнес!!!

  1. Молодой человек! Если у тебя есть какие-то доводы или претензии приди в спортивную школу и мы обсудим твое несогласие с чем-то или кем-то. А просто чесать языком – некрасиво.

 3. А Вы что не знаете, что твориться на секции карате? Мой племянник воспитанник спортшколы, но он платит за занятия круглую сумму. Вы же заявляете, что у вас всё бесплатно. Да, у меня есть доводы – но я скорее пойду с ними в прокуратуру, чем к вам.

  1. Так почему до сих пор не сходил? Языком чесать не мешки ворочать.

   1. А куда ему идти? Там же работают такие же как вы прикрыватели бандитов. Разве у нас кого-то из влиятельных людей привлекли к ответственности за преступления?!!!
    Наживаясь на детях, этот «тренер» недалеко пошел от Московки, контрабандистов и прочих ямпольских бандитов. Только они прикрываются деньгами, а он связями и «авторитетом».

 4. Мой сын занимается в секции футбола у Марушко Виталия Владимировича. О каких-то платежах и взносах никогда не было и речи. За что были куплены форма и мячи я не знаю ( к моему сожалению, наверное должны были поучаствовать и родители). Поэтому кроме слов благодарности я ничего сказать не могу.

  1. Есть тренеры, а есть барыги – ты не путай. Для кого то – это смысл жизни, а для кого то бизнес.

 5. Мне бы хотелось также присоединиться к поздравлениям Николая Александровича и пожелать всем, кто так или иначе дружит и занимается спортом- здоровья,удачи и спортивного долголетия. Обидно,что в районе как то забыли о молодежи и спорте, упразднив сектор молодежи и спорта. Особые поздравления ветеранам спорта!Быстрее,выше,сильнее!

Comments are closed.