Головною причиною поточної соціально-економічної кризи українці назвали корумпованість представників влади (так вважають 72%).

Крім того, важливими чинниками, на їхню думку, були також олігархізація економіки (54%), некомпетентне управління соціальною і економічною сферами з боку політичного керівництва країни (47%) та відсутність стратегії соціально-економічного розвитку (35%). Воєнні дії на Донбасі в якості причини назвали 30% опитаних.

Нагадаємо, що за даними опитування фонду “Демократичні ініціативи” та Центру Разумкова, майже половина українців (48%) вважає, що нова українська влада не досягла ніякого прогресу у здійсненні реформ. На думку громадян, найбільший опір проведенню реформ в Україні чинять уряд та олігархи (по 51%).

З іншого боку, на думку 32% українців, уряд не чинить опір, а навпаки сприяє непроведенню реформ; натомість, щодо олігархів таку думку мають лише 7%. Кількість тих, хто вважає президента рушієм і гальмом реформ, приблизно однакова: 37% і 39%, відповідно. Дослідження провели Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова з 22 по 27 липня 2015 року.

 

1 thought on “Українці звинувачують в економічній кризі корумпованих чиновників

Comments are closed.