Зараз в це вже важко повірити, але ще п’ятдесят років тому річка Студенок, що протікає крізь весь Ямпіль, була глибокою та повноводною.

Ямпільчанин Валентин Кекух поділився з читачами нашого видання історичною фотографією річки, На знімку 60-х років минулого сторіччя зображений Студенок, що межує з штучним ставком в районі сучасного автомобільного мосту.

За словами власника фотографії, у ті роки це місце було цілком придатне для купання та масового відпочинку населення. Літом у спекотну погоду тут збирались майже все селище.

Цікаво, що про це місце («Панський сад») свого часу писав і відомий ямпільський краєзнавець Віктор Цвілодуб. «Поряд знаходилась купальня на облаштованому ставку, в який заходила вода з Студенка. Від липової алеї спочатку йшла доріжка, потім дерев’яні містки по воді, які закінчувалися купальнею.  Це був будиночок, напівкритий дахом, з підлогою, який стояв на палях вже у воді ставка. Була дерев’яна чиста підлога. Лави, а у відкритій (без даху) частині  вже була перев’язана сходинка з перилами, яка прямо спускалася у воду…», – пише Віктор Володимирович.

Читати ці строки важко з погляду на сучасний стан річки, яка перетворилась на струмок. Але і це не єдина проблема головної водної артерії Ямполя: колись чисту джерельну воду Студенка забруднюють десятки сміттєзвалищ, які люди влаштували на його березі.

1 thought on “За п’ятдесят років Студенок перетворився з повноводної річки на струмок

  1. А з мосту, під яким знаходився шлюз, ми пірнали у Студенок. Ловили вудками карасів і пічкурів…

Comments are closed.