24 вересня жителі Воздвиженської сільської громади святкували ювілейну дату – 200 річчя з дня заснування рідного села та день народження фундатора Трудового Хрестовоздвиженського Братства М.М.Неплюєва.

Про це у своїй статті в районній газеті «Голос часу» пише директор Воздвиженського НВК Світлана Сергійко.

1815 рік – рік заснування села Воздвиженського. На передодні свята Воздвиження Хреста Господнього на місці нашого села були зведені перші будівлі хутора. Тут у родовому маєтку Миколою Миколайовичем Неплюєвим була створена перша у світі унікальна община Хрестовоздвиженське Трудове братство. Він уперше створив живу модель майбутнього,більш досконалого людського суспільства – трудове братство – як організацію праці на основі братолюбства.

Після драматичних подій і виселення братчиків на зміну Хрестовоздвиженського Трудового братства прийшли нові форми господарювання: артіль, колгосп, радгосп, радгосп – технікум і всі ці організації носили ім’я Жовтневої революції.

Урочистості розпочалися з Архиєрейської Літургії у Хрестовоздвиженському храмі. Єпископ Конотопський та Глухівський Роман освятив храм після капітального ремонту. Літургія відбулася на честь завершення свята Різдва Пресвятої Богоридиці і Преподобному Силуану Афонському . Настоятеля Хрестовоздвиженського храму ієрея Миколая Габелка за подвижницькі труди на славу православної церкви нагороджено грамотою та присвоєно сан протоієрея.

Всі присутні воздвиженці та гості здійснили Хресну ходу від Храму до могили М.М.Неплюєва. На Братському кладовищі відбулася літія.

Урочисте відкриття дошки на честь видатних людей села: фундатора Братства М.М.Неплюєва, вченого – селекціонера С.Ф. Черненка, художника – графіка – силуетиста М.А.Фурсея і священника настоятеля Хрестовоздвиженського храму з 1903 -1924 роки О.Секундова проходило біля в’їзних « Красних воріт». Меморіальна дошка виготовлена на кошти членів Ямпільського відділення Сумського земляцтва у Києві Світлани Іванівни Виноградової та Олега Андрійовича Полозова. Після цього відбувся огляд оновленої музейної експозиції в музеї М.М.Неплюєва та урочисте зібрання «Невелике село з Великою історією» з літературно- художнім представленням в честь ювілею.

Школярі та молодь села змагалися в спортивних змаганнях з футболу,волейболу, настільного тенісу, шахів. Після змагань відбулося нагородження переможців. Призи були надані Костянтином Товстухою – директором Ямпільського Агролісгоспу. Преосвященний владика Роман пригостив дітей солодощами.