В прес-центрі “Ямпіль.INFO” відбулась онлайн-конференція з кандидатом на посаду Ямпільського селищного голови, лідером списку Радикальної партії на виборах депутатів Ямпільської районної ради Соломко Олександром Олександровичем. 

Нагадаємо, що питання кандидату приймались на сайті http://molod.www.yampil.info/. Ви маєте можливість поставити свої питання до завершення конференції.

Олександр Соломко: Шановні земляки! Для мене велика честь відповісти на Ваші питання. Обіцяю Вам бути максимально відкритим і відвертим.

ГОСТЬУ меня к вам два вопроса. Как вы считаете, придут ли люди на избирательные участки 25 октября? Будут ли эти выборы честными?

Олександр Соломко: Я переконаний, що люди прийдуть на виборчі дільниці, якщо відчують, що від їх голосу щось залежить. Проблема не в тому, що ямпільчани не цікавляться політикою, проблема в тому, що багато хто розчарувався і не вірить в те, що в Ямполі щось можна змінити на краще.

Ми прагнемо довести, що зміни все ж можливі і не варто опускати руки. Адже, 25 жовтня відбудуться саме місцеві вибори – вибори мерів та депутатів сільських, селищних, районних та обласних рад. Ми обиратимемо людей, які безпосередньо займатимуться вирішенням наших проблем. Думаю, що всі ми зацікавлені в тому, щоб ці люди були порядними та мали конкретну продуману програму. Тож, йти на вибори треба, і я закликаю до цього всіх!

Чи будуть ці вибори чесними? Зараз сказати важко, але я не бачу ознак того, що готуються якісь фальсифікації. Можу сказати лише те, що ці вибори вже точно  не будуть чистими. Ще ніколи вони не проходили в нашому районі так брудно. Ще ніколи кандидати не лили стільки бруду один на одного, не вдавались до такої кількості провокацій. На жаль, на цих виборах конкурували не ідеї та програми, а компромати та наклепи.

Ямпольчанин: Вы выступаете против объединения громад. Реально ли это сделать, если решение уже принято сверху? Как именно вы будете бороться за сохранение района?

Олександр Соломко: Так, один з найважливіших пунктів нашої програми – це збереження Ямпільського району. Переконаний, що це питання напряму пов’язане з питанням об’єднання територіальних громад. Якщо владі вдасться примусити до об’єднання сільські громади, і на території району залишиться лише одна, або три громади – наступним кроком стане ліквідація району як адміністративно-територіальної одиниці.

Влада постійно наголошує, що об’єднання є добровільним. І люди в Сумах та Києві справді вірять, що селяни з радістю і розумінням ставляться до ліквідації своєї сільської ради. Ми ж з вами знаємо, що це зовсім не так. І жоден депутат сільської ради ніколи добровільно не проголосує за ліквідацію своєї громади. До цього його можуть тільки примусити шляхом тиску, погроз та шантажу. Не думаю, що це будуть особисті погрози, скоріш це будуть погрози громаді – на кшталт, залишимо вас без фінансування.

Жоден з наших депутатів ніколи не проголосує за жодне рішення про об’єднання територіальних громад.  Це наша принципова позиція, від якої ми не відступимось.

Гражданин: Первое. Почему вы против образования “громад”? Ведь деньги будут оставаться на местах, а не идти в Киев, верно?
Второе. Почему именно Радикальная партия? Почему такая молодая команда?
Третье. Просто хочется пожелать Вам победы)))

Олександр Соломко:

Перше. Ми проти об’єднання громад, бо це суперечить інтересам мешканців Ямполя та району. Як я вже наголошував, об’єднання громад – це прямий шлях до ліквідації Ямпільського району, а відповідно, і всіх органів, установ і організацій, що розташовані в Ямполі. Сьогодні в них працює абсолютна більшість населення селища. Якщо завтра ці установи переведуть в Шостку (як відділ статистики), то де ми будемо працевлаштовувати їх працівників?

Ямпіль може зіткнутись з проблемою тотального безробіття. І ніхто з прихильників адміністративно-територіальної реформи не говорить, як ми будемо з її вирішувати. Мені доводилось навіть чути думку, що всі звільнені підуть в бізнес та започаткують свою справу.  Але ми дорослі люди і розуміємо, що це казки.

Якщо кількість працюючих зменшиться – зменшаться і відрахування до місцевого бюджету. Ми не зможемо утримувати селищну інфраструктуру, ремонтувати дороги, займатись благоустроєм.

Окрім того, щодо Вашої репліки «деньги будут оставаться на местах». Дійсно, деякі кошти нам залишать в місцевому бюджеті, але і зобов’яжуть утримувати за них заклади бюджетної сфери (школи, лікарні, позашкільні заклади). Навіть попередній підрахунок показує, що нам не вистачить коштів навіть на це. Вже не говорячи про розвиток населеного пункту. Саме тому ми проти.

Друге. Молодіжна організація «Молодь Ямпільщини» на виборах об’єдналась  з Радикальною Партією Олега Ляшка після того, як Верховна Рада встановила «партійну диктатуру» і заборонила громадським організаціям та самовисуванцям брати участь у виборах. Ми були вимушені шукати союзників та однодумців серед політичних партій. Так як серед більш ніж шістдесяти їх осередків, що зареєстровані в нашому районі, зовсім мало послідовних патріотичних політичних сил, вибір був невеликим і він впав на Радикальну Партію Олега Ляшка.

Радикальна партія із задоволенням відкрила свої списки для представників «Молоді Ямпільщини». Єдина принципова умова, про яку ми домовились– це відсутність заангажованих кандидатів, людей які дискредитували себе. Щоб дійсно оновити і підсилити місцеві ради, перетворити їх із «закритих клубів по інтересам» на справжніх захисників інтересів людей, наші політичні сили пішли далі і домовились взагалі не висувати кандидатів, що вже були депутатами місцевих рад, або займали посади в органах місцевого самоврядування. У списку РПЛ – «Молодь Ямпільщини» лише нові обличчя, лише корінні ямпільчани, які ніколи не були в політиці, але мають досвід та натхнення працювати на свою громаду.  

Радикальна партія не дарма зробила ставку на громадських активістів. Бо депутатська робота в місцевих радах – це не політика, а скоріш громадська діяльність. В місцевих радах вирішуються такі питання, які політичними навіть не назвеш. Це ж не Верховна Рада. На місцях депутати займаються благоустроєм, вивозом сміття, ремонтом доріг та комунальних мереж, опікуються дитячими садочками та школами, організовують спортивні змагання та розважальні заходи. А тому в селищній та районній раді краще мати одного депутата, який вміє та любить робити, хай невеликі, але конкретні, добрі справи, ніж двадцять, які будуть п’ять років лише сперечатись, наприклад, про геополітику, на яку місцева рада не має жодного впливу.

Важливо і те, що об’єднана команда «Молоді Ямпільщини» та Радикальної партії наголошує, що йде до місцевих рад працювати. Мета у всіх кандидатів одна – робити Ямпіль кращим, а життя його мешканців комфортнішим. Власне, вся Україна і складається з життя людей в маленьких громадах, таких, як наш Ямпіль, де потрібно робити не теоретичні, а цілком конкретні зміни.

Третє. Дякуємо за підтримку.

Ірина: Знаю, що ви організували в селищі цілу серію суботників. Скажіть, чи плануєте продовжувати цю роботу? Хочу нагадати, що в Ямполі ще багато смітників. Один з них наприкінці вулиці Шевченка…

Олександр Соломко: Благоустрій Ямполя – це один з головних напрямків роботи нашої молодіжної організації. Цією справою ми займаємося з 2012 року і маємо певні успіхи. Зверніть увагу на зупинку Івотка, «лікарняний» став і це лише останні наші проекти.

Цю роботу будемо продовжувати. Про звалище наприкінці вулиці Шевченка знаю, вона псує надзвичайно мальовниче місце. Якщо б ми могли прибрати її без спеціальної техніки, то давно б вже навели там порядок. Тож, будемо шукати кошти, щоб найняти трактор.

Nic: Где в этом году будете проводить Крещенские купания? На старом месте уже не получиться – Дунаец катастрофически измельчал.

Олександр Соломко: Це питання ми обговорюємо з настоятелем Свято-Георгієвського храму отцем Миколою. Скоріш за все перенесемо купання на річку Івотка в район Руднянської дамби, де зберігся високий рівень води.

Але і про Дунаєць не забудемо – там батюшка пообіцяв провести освячення води для всіх людей, які живуть поруч і за традицією 19 січня прийдуть на цей став.

Местный: Честно говоря, мне понравилась Ваша программа. Вы не пишите «мы поднимем вопрос» (как я читал у одного из кандидатов) – вы пишите «мы сделаем».
Очень часто наши кандидаты идут на выборы вообще без программы, или выкладывают её в абстрактных фразах. Днями в мой почтовый ящик положили листовку одной женщины ( баллотируется в райсовет от Батькивщины по второй школе). Вся суть программы – я буду блокировать решения совета и всё. Как вы относитесь к такой агитации?

Олександр Соломко: Програму ми писали конкретно, щоб хід її виконання контролювали люди.

Щодо програми «Батьківщини» – нічого сказати не можу, я  відповідаю за Радикальну партію.

Роман Александр, я так понял, что вы баллотируетесь одновременно на должность главы поссовета и депутата районной рады. Лично я советую вам сосредоточиться только на поселковых выборах. Люди спрашивают, что будет, если мы выберем вас одновременно главой посёлка и депутатом райрады? Где вы будете работать? И наоборот, что будет, если вы потерпите неудачу?

Олександр Соломко: Романе, дякую за пораду, але це моє рішення. Якщо ми хочемо навести в Ямполі порядок – нам потрібна потужна команда однодумців, як в селищній, так і в районній раді. Ненормально, коли селищний голова говорить про школи – це не моє, я за це не відповідаю. Має бути навпаки, адже в Ямполі все наше і за все ми несемо спільну відповідальність. 

Якщо мене оберуть селищним головою і депутатом районної ради – я працюватиму там, де зможу принести своєму селищу найбільше користі – на посаді селищного голови. Ще раз повторюю, я не хочу стояти осторонь ямпільських проблем і готовий брати на себе відповідальність. А в районній раді працюватимуть інші члени нашої великої команди. Переконаний, що вони Вас не розчарують.

Що робитиму, якщо взагалі не оберуть? Я вже маю такий досвід, в 2010 році мені не висталило декілька десятків голосів, щоб пройти в райраду. І що? Нічого страшного, райрада – це не самоціль. Ми закатали рукави і продовжили роботу в рамках молодіжної організації. І сьогодні, через п’ять років, за цю роботу мені не соромно. Тож, якщо так станеться і цього разу – я не буду засмучуватись, працюватиму далі.

Денис: Как комфортно жить в Ямпольском районе?
Есть ли здесь перспективы, или сваливать отсюда надо?

Олександр Соломко: Перспективи однозначно є.

А от, чи комфортно тут жити – питання складне. Ямпіль – селище контрастів. З одного боку навколо нас великі лісові масиви і багато зелені, а з іншого – прямо в селищі виробляють деревинне вугілля і ми вимушені дихати димом, а не чистим повітрям. З одного боку ми можемо вести домашнє господарство і не купувати картоплю та овочі, а з іншого – у нас одні з найвищих цін на водопостачання. З одного боку у нас розташований один з найкращих ботанічних садів України (районна станція юннатів), а з іншого – у нас не’+має жодної пристойної лавки у сквері.

Я схиляюсь до того, що жити тут не зовсім комфортно через численні проблеми, але нічого не заважає нам ці проблеми вирішити. Тож, залишайтесь.

Игорь: Без добровольного объединения громад – нету будущего нашей страны!!
Задумайтесь над этим.
И да, если ваши интересы (в плане объединения громад), не совпадают с партийными, к примеру партия за, а вы к примеру против, то каково ваше решение? Вы бы пошли против воли партии, вплоть до выхода из неё ?

Олександр Соломко: При об’єднанні громад – не буде майбутнього у конкретно взятого Ямпільського району. А отже, якщо влада йде на такий крок – вона має предоставити зрозумілу програму розвитку таких селищ, як наш Ямпіль.

Якщо інтереси партії суперечитимуть інтересам Ямполя – я оберу інтереси свого селища. Це моє особисте рішення. Але поки що наше бачення розвитку України і конкретних її територій повністю співпадають.

Олексій Чи є якийсь план розвитку промисловості? Відновлення теперішніх заводів, чи залучення на будівництво нових! Щоб люди не виїздили з Ямполя, а саме молоді .
Чи є наміри в вашій програмі розвитку відкриття якихось кафе, де можна просто посидіти з’їсти піци чи випить кави!
Не e всіх є можливість їздить в Шостку чи Глухів .
Чи краще залишить селище як більшість ?

Олександр Соломко: Ні, не краще, я не залишив Ямпіль і вам не раджу. Давайте тут створювати умови для молоді.

Що їм не вистачає? Чому вони виїжджають з Ямполя? Очевидно, що одного – роботи і гідної заробітної плати. Якщо це буде – ніхто з Ямполя їхати не буде, навпаки, будуть приїжджати до нас. Для цього потрібне виробництво. Потрібні інвестори, які вкладатимуть кошти в наші заводи та відкриватимуть нові. Зараз їх відлякує корупція. Але, якщо ми створимо їм належні умови – вони прийдуть в наш Ямпіль.

Таке кафе Ямполю потрібне, може навіть не одне. Але це питання до бізнесу. Я їм гарантуватиму всі умови для відкриття таких закладів. Умова буде одна – забезпечення громадського порядку.

Марина: Если вы станете мером, то какая судьба ждёт “Молодь Ямпільщини”?

Олександр Соломко: моє призначення на будь-яку посаду жодним чином не може вплинути на роботу молодіжної організації «Молодь Ямпільщини». Наша організація – це не лише голова, який тримає печатку та статутні документи. Це велика кількість людей, які витрачають значну частину свого часу заради розвитку та благоустрою рідного Ямполя. Я переконаний, що серед них знайдеться чимало гідних кандидатів на посаду голови організації. Звичайно, у тому разі, якщо я не зможу поєднувати громадську діяльність з виконанням обов’язків селищного голови.

П’ять років тому «Молодь Ямпільщини» поставила собі за мету стати найкращою молодіжною організацією області і ми успішно йдемо до своєї мрії.

Иван: говорят сегодня в Ямполе появились надписи «Ганьба» и другие оскорбления в адрес Цыбулько. Как вы относитесь к такой агитации?

Олександр Соломко: Однозначно засуджую. Це вандалізм, псування обличчя селища і приниження людської гідності.

Розумію, що якась людина хоче поширювати свої думки, але ніхто не заважає їй робити це в законний спосіб, а не обмальовувати стіни та забори. Якщо у неї є зайва банка фарби – нехай краще витратить її на фарбування хокейного майданчика чи лавок у центральному парку.

Переконаний, що ця провокація не піде нікому на користь. Навпаки, викличе негативну реакцію у ямпільчан.

Олексій: На що саме можете зробити в плані декорумповоності в Ямполі ? Хоть ніхто цього не говорить не тільки в районі но і в самом ямполі вона квітне !

Олександр Соломко: Якщо Ви мені довірите бути селищним головою – я відповідатиму конкретно за Ямпільську селищну раду, яка славиться своїми «таємними» рішеннями. Мабуть та секретність, з якою вони приймаються, і дає людям привід говорити про корупцію.

Наш обов’язок це змінити. Ми створимо офіційний сайт селищної ради і опубліковуватимемо на ньому всі розпорядження, рішення і проекти рішень нашої ради. Окрім того, внесемо зміни до регламенту і зобов’яжемо депутатів перед прийняттям рішень враховувати зауваження та пропозиції мешканців селища. Повірте, це буде істотна реформа, яку відчують всі.

Корупцію в інших органах влади ніхто прикривати не буде. Якщо люди повідомлятимуть мені такі факти – відразу звертатимуся до правоохоронних органів. Це їх компетенція.

Дякую за цікаві запитання. До нових зустрічей!

.

.

10 thoughts on “Онлайн-конференція з Олександром Соломко

 1. “Ми проти об’єднання громад, бо це суперечить інтересам мешканців Ямполя та району.”

  Раз уже всерьез решили идти во власть, то думайте, как решать этот вопрос и где брать деньги.
  Ради нашего района Конституцию переписывать не будут. Тем более, что у Свессы и Дружбы на этот счет наверняка свои планы имеются. Если они захотят свои громады организовать, вы ж их не будете удерживать “шляхом тиску, погроз та шантажу”, ведь так?

  Ну и на будущее пожелание: не просто говорите, что вы и команда сделаете, когда придете во власть, а еще и подкладывайте под эту программу финансовое обоснование. Потому что сделать можно многое, а вот откуда на это все возьмутся деньги, это большой вопрос.

  А так, удачи.

 2. Це я розумію коментує один із наших діючих місцевих чиновників ) гость …

  1. Нисколько ))

   Если бы был чиновником, то переживал бы за территориальную реформу, а так считаю, что это неизбежность, и к ней в любом случае надо готовиться. Что касается обоснования источников финансирования предвыборных обещаний, то я считаю, что хватит уже считать избирателя необразованным ослом, который не может сложить 2+2 и слепо верит в сказки.

   Ну и в целом, считаю, что Молодь Ямпільщини больше многих других заслужили место в ямпольской власти. Единственное, что Ляшко — это, конечно, очень неудачный выбор партии. Надо было идти с Демальянсом или Силой Людей. Это был бы идеал.

   1. А я вот с вами не согласен, Гость) Радикальная партия – это не один Ляшко. И я уверен, что вы судите по тому скандальному видео с его участием. И, кроме того, как сказать, что он “на рота брав”, никаких других аргументов, почему же это неудачная партия, вы сказать не сможете.

    Однако в данной политической силе есть очень-очень много достойных людей, которые должны стать местной властью, и Саша Соломко тому пример.

    Но, что более, Олег Ляшко попал в рейтинг лучших реформаторов в ВР по мнению общественной инициативы “Реанимационный пакет реформ”. Потому я бы посомневался о “неудачном выборе партии”.

    А по поводу Демальянса и Силы Людей. Я уверен, что у нас в районе очень мало тех, кто слышал эти названия, а еще меньше тех, кто знает, что эти партии вообще сделали.

    Потому, Саша, удачи вам и победы))))

    1. вот так сразу за меня и решили, что я могу сказать, а что нет ))

     Что там у Ляшка было или не было в молодости, мне абсолютно фиолетово, тем более, у меня никаких предрассудков на этот счет нет. Все дело в его, мягко говоря, политической непоследовательности и несоответствии громких лозунгов с трибуны Рады и поведении в бытовой жизни. По-простому, он откровенный популист, аналог Жириновского или Тимошенко.

     Что касается названных мной партий, то на местных выборах голосуют обычно за знакомые фамилии, независимо от того, какую партию они представляют. Так что тут вы тоже мимо. Но выбор — личное дело каждого.

     1. Я бы не сказал, что Ляшко такой уж и популист))) Бывает, делает и говорит норм вещи) Вооот! Я то и хотел сказать, что голосовать нужно за людей, а не партию))

 3. А вот за громады если Свесса с пригнет с Ямпольского района то конешно заживет и все деньги что с свессы уходили останутся в Свессе. Ну и в Дружбе так же! То Ямполю придет копец..

 4. Сценарий вопросов и ответов.
  А насчёт партии Ляшка скажу что деньги потраченные ими на выборы придётся возвращать и судя по апетитам не маленькие и брать их придётся из бюджета, надо быть к этому готовым.
  И если честно деятельность данного кандидата на протяжении вот уже нескольких лет уж очень активно освещается в Ямпольских СМИ, не было ни единого шага без последующей статьи в Ям.Инт. Газете в следствии чего возникло мнение ” НЕ БУДЕТ СТАТЬИ” не будет действий( очень похоже на популистскую модель Ляшка). Но возможно просто я скептик и если честно очень хочу ошибаться. Ещё несколько лет назад когда очевидно он ещё не достиг избирательного возраста чувствовалось что при первой возможности он сделает попытку пойти в политику.
  Если действительно с ЧИСТЫМИ ПОМЫСЛАМИ то в “ДОБРЫЙ ПУТЬ”.

 5. Не обіцяйте того, що не зможете зробити. Це популізм та бажання вискочити. Якщо Свеса з Дружбою захочуть бути окремими громадами та питання реформи буде прописано на конституційному рівні, то вибачте, але вам цього не пробачать. Не можна починати з брехні. Щоб щось обіцяти – вже потрібно знати – як це зробити.

Comments are closed.