Тахтай, останні декілька років це прізвище все частіше на вустах ямпільчан. Цей чоловік видає себе за порядну людину, чесного і принципового журналіста, палкого патріота своєї країни. Але що ми насправді знаємо про Тахтая? Що, якщо позитивний образ, який хоче нам нав’язати сам Тахтай, не відповідає дійсності?

Сторінки офіційної біографії Олександра Остаповича Тахтая розповідають нам про те, що ця людина народилася 1964 року в селі Сигунсай Кустонайської області, має вищу освіту, одружений та має доньку. Багатьом відомо, що Тахтай тривалий час працював вчителем Шатрищенської школи і навіть очолював цей навчальний заклад.

За скалічене життя – 600 гривень штрафу

6 вересня 2006 року Ямпільський районний суд Сумської області визнав Олександра Остаповича Тахтая винним у скоєнні злочину, що передбачений частиною першою ст. 365 Кримінального Кодексу України «Перевищення влади або службових повноважень». Зокрема, Тахтай був притягнений до кримінальної відповідальності за те, що 6 травня 2006 року, будучи директором школи, всупереч вимогам законодавчих актів, під час навчального процесу дав наказ учням та працівникам школи вантажити кузов на шкільний автомобіль. При завантаженні один з учнів отримав травми середньої важкості, які призвели до травматичної ампутації пальця правої руки.

Тоді Тахтай повністю визнав свою провину, розкаявся у скоєному і прийняв заходи по компенсації шкоди. Саме ці факти і дали йому можливість уникнути більш суворого покарання, і за вчинення умисного злочину, в результаті якого неповнолітній хлопець залишився інвалідом, Тахтай заплатив лише 600 гривень штрафу.
Суд навіть не заборонив Тахтаю займати певні посади, що теж зіграло на його користь. З посади директора школи, звичайно, йому довелось піти, але підвернулась не менш приваблива посада начальника відділу ведення державного реєстру виборців апарату Ямпільської райдержадміністрації. З неї Тахтай був призначений редактором Ямпільської районної газети «Голос часу», але і на цій посаді довго працювати йому не судилось.

На журналістській ниві

11 березня 2011 року Ямпільська районна рада звільнила Тахтая Олександра Остаповича, який допустив грубе порушення трудових обов’язків, з посади редактора КП «Редакції районної газети «Голос часу» на підставі пункту 1 статті 41 Кодексу законів про працю в Україні. Приводом для звільнення стало те, що під час планової перевірки КП «Редакція районної газети «Голос часу» в період з 18.05.09 по 31.10.10 контрольно-ревізійним відділом було виявлено грубі порушення використання майна та коштів комунальної власності. Зокрема, Тахтай недорахував до районного бюджету 14,77 тисяч гривень.

Але навряд чи можна сказати, що звільнення стало неочікуваним для Тахтая. Навпаки, є факти, які свідчать про зворотне. Так, 21 лютого 2011 року, за два тижні до звільнення, Тахтай зареєстрував приватну газету «Ямпільський край», яка, за задумом її засновника, мала замінити комунальну газету «Голос часу». Для цього потрібно було лише виграти конкуренцію у останньої.

Тахтай покинув свою посаду з великим скандалом. У лютому, перед звільненням, Олександр Остапович всупереч нормам чинного законодавства України виписав сам собі чотири премії в одному місяці в розмірі 400% від посадового окладу. Неправомірність цих дій пізніше підтвердила перевірка Прокуратури Ямпільського району (Лист від 29.04.11). Своїми діями Тахтай завдав своєму підприємству настільки значних збитків, що КП «Редакція районної газети «Голос часу» навіть не змогла вчасно розрахуватися зі своїм звільненим керівником. Тахтай почав судитись і, по суті, поставив підприємство у фінансовий колапс, від якого воно відходить досі.

Але знищити районну газету «Голос часу» йому не вдалось. Попри фінансові скрутності її редакція продовжила роботу, творчий колектив вистояв, навіть попри те, що місяцями не отримував заробітної плати.
Як не дивно, але у самого Тахтая справи йшли ще гірше. Про успішність газети важко судити, але 4 квітня 2013 року Управління Пенсійного фонду України в Ямпільському районі оприлюднило список 22 приватних підприємців та юридичних осіб, які протягом 2011-2012років заборгували перед фондом майже 90 тисяч гривень. Потрапило у трійку найбільших боржників і ПП «Редакція районної газети «Ямпільський край» (редактор Тахтай Олександр Остапович) з 5481,56 гривнями боргу. За наявною інформацією, борг досі ніхто не погасив.

Тепер газета виходить в основному у виборчий період і часто використовується своїм засновником для обливання брудом своїх політичних опонентів.

Політична кар’єра

Лише за останні десять років Тахтай змінив декілька партій. Був депутатом районної ради від «Нашої України», потім від ВО «Батьківщина» і нещодавно знову змінив політичний окрас і йде у районну раду від політичної партії «Укроп».

Були у політичній кар’єрі Тахтая і дуже яскраві сторінки, які свідчать про моральні якості Олександра Остаповича.

У 2012 році члени дільничної виборчої комісії №590732, яка знаходиться в селі Шатрище, подали заяву в районну прокуратуру. В.Д. Новік, В.І. Гладій, Н. В. Петрова, Н.П. Морозова, Г.А. Новік, С.П. Цимбаліст, М.М. Сугоняко, Е.В. Сінішіна, В.П. Пучек поскаржились на неможливі умови роботи, які їм створив Олександр Тахтай. Він увірвався в приміщення під час засідання дільничної комісії, кричав, що засідання незаконне, залякував, вимагав припинити засідання. Комісія склала акт, який передала в окружну виборчу комісію. У результаті, в Шатрищах дільнична комісія змогла зібратися лише тоді, коли туди приїхали представники ОВК. До речі, тоді стало відомо, що гр. Тахтай був добре обізнаний про роботу виборчої комісії у своєму селі, так як його телефон був підключений до лінії дільничної комісії. Він навіть часто брав слухавку, представляючись членом комісії. Дізнавшись, що засідання все-таки відбулося, гр. Тахтай пішов по домівках членів комісії і почав погрожувати. Беручи до уваги факт, що більшість членів комісії – жінки, вони по-справжньому боялися, за їхніми словами, «оскаженілого політичного діяча». Ситуація ставала напруженішою з кожним днем. Про всі знущання з боку колишнього директора школи О.Тахтая члени ДВК розповіли журналістам телекомпанії «ЕРА» та газети «Тиждень».

.

.

6 thoughts on “Стали відомі нові подробиці біографії лідера ямпільського УКРОПу

  1. Журналист – профессия, которой овладевают на факультетах журналистики. В дипломах так и пишут – “специальность – журналист”. Все остальные – сотрудники печатных органов. Журналист тахтай никакой. сотрудник своей газеты – грязный, мелочный, неграмотный. Не обращайте на него внимания – это самое страшное для тахтаизма.

  2. А мне чувак понравился со своей газетой у нас вся Свесса в “шоке” .

  3. Ребята не парьтесь! Остапович молодец, он просто создан для выдаивания денег у “крутых” ребят во время выборов и не только.Это его стиль жизни. А в общем он настоящая проститутка, а не политическая.

  4. Предлагаю как в Одессе -убрать у Ленина голову и поставить вместо нее голову Тахтая.И памятник не нужно сносить,и декоммунизация произойдет.

Comments are closed.