Як вже повідомляло наше видання, 16 листопада виповнилось 25 років з часу освячення в Ямполі відбудованого Свято – Георгіївського храму.

Його будівництво розпочалось в 1989 році після прийняття в Радянському Союзі Закону «Про свободу совісті і віросповідання» і  вже через рік – 16 листопада 1990 року відбулось урочисте освячення новозбудованого храму. Як писала районна газета, яка тоді ще називалась «Шлях комунізму», «вдень церковного свята великомученика Георгія в райцентрі відбулося освячення Ямпільської церкви. Віднині вона називається Георгіївською. Її освятив єпископ Сумський і Охтирський Никанор при участі благочинного отця Миколи , благочинного ієромонаха Геронтія, протоієрея Миколи, отця Василія та отця Олександра – священнослужителів з Середино-Буди, Білопілля, Свеси та Сум.»

Але це лише новітня історія стародавнього храму, який колись знаходився на місці сучасного дитячого садочку на перехресті вулиць Куйбишева та 75 Гвардійської дивізії.

З сторінок історії Ямполя відомо, що зображена на фотографії церква була побудована в 1826 році стараннями І.М. Неплюєва. А у 1936 у Ямполі відчинила свої двері середня школа №1, при будівництві якої було використано цеглу з розгромленого Свято – Георгіївського храму.

2 thoughts on “Свято-Георгіївська церква: так у 20 роках виглядав головний храм Ямполя

  1. В котре розумію, що наши пращури були розумніші за нас. Побудувати новий прекрасний храм… але прийшли їм на зміну дурніші послідовники та зруйнували цю красу.

Comments are closed.