Вперше в Україні почали боротися з монополією ЖЕКів та надали людям право обирати собі управителя. Це закріплено законом «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який вступив в дію ще з 1 липня 2015 року.

Згідно з ним, якщо співвласники не оберуть собі управителя самостійно до 1 липня 2016 року, за них це має зробити на конкурсній основі орган місцевого самоврядування, тобто міська/селищна рада. В такому випадку управляюча компанія запропонує жителям вже свої тарифи на послуги.

Управителем може бути як юридична, так і фізична особа, що надає комплексні послуги з управління неподільним та загальним майном житлового будинку за дорученням власників майна і забезпечує його належну експлуатацію. У разі незадовільної роботи обслуговуючої організації власники/співвласники житлових будинків мають законне право її змінити аби отримувати належні послуги за сплачені кошти.

На практиці часто люди керуються пересторогами, мовляв після самостійного обрання управителя, місцева влада кине напризволяще будинки. Але це не так, адже в Законі вказано, що  колишній власник, на балансі якого перебував багатоквартирний будинок, бере участь в організації та фінансуванні капітального ремонту будинку відповідно до законодавства.

Тож, всім нам слід усвідомити, що за законодавством України, крім того, що жителі будинку є власниками квартири, вони є співвласниками усього майна, яке є в будинку, і несуть спільну відповідальність за нього. Тож, якщо у будинку всі квартири у приватній власності – будинок належить не ЖЕКу, не міській раді, або селищній раді, а самим мешканцям. Тому вони мають самостійно вирішувати, як хочуть жити у в ньому.

2 thoughts on “Ямпільчани мають право самостійно визначити управителя свого будинку

  1. А как быть тем,жителям,которые построили кооперативные квартиры.Заплатили за них,потом еще приватизировали и сейчас платят за кубатуру и даже за балкон.Никто нам ,так и не может объяснить,что это такое и с чем его “кушают”

Comments are closed.