Чинні санітарні вимоги до дитячих садочків потребують перегляду з огляду на їхню неактуальність та зарегульованість.

Про це заявив заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець.

Публічне обговорення проекту наказу МОЗ України “Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів”, метою якого є створення сучасних вимог до безпечного функціонування дитячих садків, відбулось 20 січня у Міністерстві охорони здоров’я України.

Ігор Перегінець у своєму виступі зазначив, що зберігаючи пріоритетом здоров’я та безпеку дітей, необхідно створити сприятливі умови для розвитку існуючих та створення нових дошкільних навчальних закладів, які б відповідали сучасним світовим тенденціям.

Святослав Протас, т.в.о. Голови Держсанепідслужби, розповів про особливості дотримання чинних санітарних норм дошкільними навчальними закладами та підкреслив необхідність збереження лише тих вимог, які безпосередньо впливають на здоров’я дітей, регулювання конкретних параметрів безпеки, при цьому відмовившись від регулювання способів досягнення таких параметрів.

Проект Санітарного регламенту було обговорено з точки зору практики його застосування у сучасних умовах, реалістичності виконання вимог, надано конкретні рекомендації Міністерству охорони здоров’я щодо доопрацювання відповідного документу.

Після доопрацювання проект Санітарного регламенту буде направлено на погодження до заінтересованих органів та затверджено Міністерством охорони здоров’я України.