Кабінет Міністрів України офіційно скасував безкоштовне харчування в школах для учнів 1-4 класів за рахунок коштів державного бюджету.

Про це йдеться в постанові Кабміну №16 і 17 від 18 січня, які опубліковані на сайті КМУ.

Згідно з рішенням уряду, у загальноосвітніх навчальних закладах денної форми навчання за рахунок коштів державного бюджету буде здійснюватися харчування лише дітей із малозабезпечених сімей; дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах; дітей з інвалідністю; дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Харчування дітей інших категорій буде проводитися лише якщо такі видатки будуть передбачені у місцевих бюджетах. “Органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчуванням дітей інших категорій і передбачати на ці цілі відповідні видатки з місцевих бюджетів”, – йдеться в постанові.

Відзначимо, що одним районів, де за дітей 1-4 класів будуть харчувати за кошти місцевого бюджету буде наш Ямпільський район. Ще 15 січня Ямпільська районна рада прийняла рішення «Про забезпечення харчуванням дітей у навчальних закладах району», яким було вирішено забезпечити харчуванням за рахунок районного бюджету всіх учнів 1-4 класів та учнів 5-11 класів з малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

На ці потреби з районного бюджету було виділено близько півмільйона гривень.

2 thoughts on “Кабмін скасував безкоштовне харчування учнів

    1. Ну вот зачем ерунду писать? В статье же написано “15 січня Ямпільська районна рада прийняла рішення «Про забезпечення харчуванням дітей у навчальних закладах району”.

      Раз денег больше в местном бюджете оставляют в рамках бюджетной децентрализации, то и ответственности же больше должно быть, логично?

Comments are closed.