Великі снігопади, які вкрили Ямпільщину в січні, безумовно вплинуть на рівень води в річках, озерах та ставках району.

Саме раннє і дуже низьке весняне водопілля у 2015 році називають головною причиною катастрофічного зниження рівня водності річок. Цей фактор разом з тривалою відсутністю дощів в літній період призвів  до того, що навіть в вересні 2015 року рівень води в Івотці був найнижчим за весь період спостережень.

Найяскравіше наслідки тривалої посухи в Ямполі можна було спостерігати на прикладі ставка Дунаєць, який протягом літа поступово мілів, доки в кінці серпня не перетворився на струмок. Приблизно те ж саме можна було спостерігати і на інших водних об’єктах району. Але ямпільчанам, особливо тим, що мешкають в приватних будинках і не мають централізованого постачання, літо 2015 року запам’ятається зникненням води в колодязях.

В цей період у населення значно виріс попит на послуги по бурінню свердловин, які для багатьох стали єдиною альтернативою колодязів http://www.ukrnadra.com/ . Звичайно це задоволення не дешеве, але витратившись один раз на буріння свердловини люди отримали безперебійну подачу води в свої оселі, а головне гарантію, що будуть забезпечені водою навіть найпосушливим літом.

Сьогодні є всі підстави сподіватись, що в 2016 році ситуація зміниться в кращу сторону. Привід для стриманого оптимізму дають великі снігопади, які вкрили територію Ямпільського району в січні. Звичайно, на півночі області кількість опадів була значно меншою ніж на півдні. Але снігу випало вже достатньо для того, щоб сподіватись на ефективне весняне водопілля.

До того ж зима продовжується і невідомо, які опади нас очікують у лютому. Погода не раз дивувала мешканців нашого району своїми примхами. Варто згадати лише зиму 2013 року, коли через велику снігову бурю в березні, в районі розпочався великий паводок.  Загроза підтоплення тоді нависла над частиною Антонівки, Деряжні та Папірні, багато гідроспоруд були пошкоджені через велике навантаження. Одна з них – дамба в Гремячці досі чекає на капітальний ремонт.

2 thoughts on “Чи стануть ямпільські річки знову повноводними?

  1. На востоке Европы (Украина, Белорусь, часть России) в 2014г. началось обмеление водоемов. Во всей Мариинской системе (Волго-Балтийский водный путь) продолжается снижение уровня воды рек и озер: мелеют Нева, Ладога, Свирь, Онега, Белое озеро, Шексна, Ока и сама Волга вплоть до Камы. Гидрологи говорят, что эта ситуация продлится чуть ли не до 2030 года.

Comments are closed.