В області тимчасово призупинили виплату допомоги одиноким матерям та дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, що викликало занепокоєння у мешканців області.

Про це повідомила  заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Мусіяка.

Це відбулось у зв’язку зі зміною розміру допомоги та аби уникнути подвійних нарахувань. Втім це не означає, що зазначені категорії населення позбавляються державної підтримки. Уряд подбав про перехідний період та передбачив можливість призначення державної допомоги з січня 2016 року, якщо громадяни звернуться до місцевих органів соцзахисту в період з січня по березень.

Нагадаємо, що з 1 січня  допомога одиноким матерям та дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, призначатиметься за новими правилами. Допомога на дітей одиноким матерям (батькам) надаватиметься в розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Тимчасова допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, становитиме різницю між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Для призначення виплат одержувачам необхідно подати до органів соціального захисту населення заяву, довідку про склад сім’ї та довідки про доходи за останні шість місяців.