На першому місці для покупців зараз не вартість матеріалу з якого вироблено прикрасу, а майстерність і художній стиль ювеліру. Тим паче, що майстерно виготовлена біжутерія Аркос може виглядати дорожче дорогоцінних каменів і металів.

Причини падіння попиту на золото очевидні – дорогі прикраси просто стали не по кишені громадянам нашої країни. Криза, що розпочалась в 2014 році і триває до нині, не з кращого боку вплинула на платоспроможність людей, та ще й ціни на вироби з золота зросли в кілька разів. В результаті золота обручка та сережки, які були традиційними подарунками для жінок ще кілька років тому, все рідше купуються чоловіками навіть до визначних свят.

Звичайно фінансові можливості у всіх різні, але популярність золотих прикрас падає навіть у найзаможніших українців. Причина в тому, що купівля виробів з золота є не найкращим способом заощадження коштів. Так, прикраси вслід за коливанням курсу долара постійно зростають в ціні, але реально продати дорожче куплену колись річ дуже важко. Ювеліри проводять оцінку лише металу, а значить доводиться залежати від світових цін на золото. Окрім того,  за такі послуги вони беруть немаленькі комісійні.

Альтернативою золотих прикрас є вироби зі срібла. Ціни на цей коштовний метал на світовому ринку практично в 60 разів нижчі ніж на золото, а попит на них – вищий. Окрім того, срібні прикраси теж вважаються дорогим подарунком, від якого навряд чи відмовляться українські жінки.

Гідне місце на ринку прикрас займає і біжутерія (ювелірні прикраси, що вироблені з недорогоцінних матеріалів). Її виробляють з різних сплавів металу з використанням пластмаси, кольорового скла і кераміки. Майстерність ювелірів досягла такої досконалості, що за зовнішнім виглядом біжутерія не поступається справжнім ювелірним прикрасам.