В цей день в обласній раді відбудеться розширена нарада з приводу забезпечення роботи професійно-технічних навчальних закладів.

Сьогодні багато таких закладів перебувають під загрозою закриття через перехід системи професійно-технічної освіти на фінансування з місцевих бюджетів.

Закон України «Про державний бюджет України на 2016 рік» передбачає фінансування професійно-технічних навчальних закладів за рахунок коштів місцевих бюджетів – обласного та міст обласного значення. Із наявних у Сумській області 29 таких закладів – 12 повинні фінансуватися з обласного бюджету, решта – за рахунок коштів міських (міст обласного значення) бюджетів. Загальна сума коштів на фінансування цих закладів у 2015 році складала 186 млн. грн. Тобто відповідну суму фінансового ресурсу необхідно винайти в обласному та міських (міст обласного значення) бюджетах області. Попередні розрахунки свідчать, що місцеві бюджети неспроможні забезпечити у повному обсязі фінансування професійно-освітніх послуг, що викличе негативні соціальні наслідки.

Єдиний в Ямпільському районі професійно-технічний навчальний заклад ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей» опинився серед дванадцяти закладів ПТО, які з 2016 року мають фінансуватися з обласного бюджету.

Фото з архіву Ямпіль.INFO