В районному секторі Державної міграційної служби роз’яснили, як мешканці Ямпільського району можуть оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Значно зросла кількість територіальних підрозділів Управління Державної міграційної служби Сумської області, які здійснюють прийом документів для оформлення «закордонних паспортів». Мешканці Ямпільського району за оформленням «закордонного паспорта» можуть звертатися до будь-якого територіального підрозділу міграційної служби, зазначеного у переліку, незалежно від адреси реєстрації місця проживання/перебування.

В Ямполі оформити «закордонний паспорт» поки що неможливо. Найближчі центри знаходяться в Глухові та Шостці.

Зокрема, такі послуги надають в Білопільському РС,? Глухівському МС, Конотопському МВ, Кролевецькому РС, Лебединському РС, Краснопільському РС, Охтирському МС, Путивльському РС, Роменському МВ, Сумському РС, Шосткинському МВ, Зарічний РВ у м. Суми та Ковпаківському РВ у м.Суми. У Великописарівському РС, Тростянецькому РС та Недригайлівському РС заплановано розпочати надавати таку адміністративну послугу відразу після забезпечення технічного доступу територіальних підрозділів до спеціального програмного забезпечення.

Оформлення, видача та обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється:

– особі, яка досягла шістнадцятирічного віку, – на підставі її особистої заяви (терміном на 10 років);

– особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, – на підставі заяви батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, а якщо батьки не перебувають у шлюбі, – за заявою того з батьків, з ким проживає особа, або інших представників. У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон у закордонній дипломатичній установі України, заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства (дітям до 16 років паспорт видаватиметься терміном на 4 роки).

Закордонний паспорт видається на 10 років, дітям до 16 років – на 4 роки

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон у разі тимчасового виїзду за кордон особа подає: 1) заяву-анкету; 2) паспорт громадянина України (для осіб, що досягли шістнадцятирічного віку); 3) свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше особі, що не досягла шістнадцятирічного віку); 4) відповідні документи з відміткою банку про здійснення встановлених законодавством платежів (консульського збору) або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів (консульського збору); 5) заяву про відмову отримувати паспорт для виїзду за кордон, в який імплантовано безконтактний електронний носій, або про відмову від внесення інформації до такого носія (у разі потреби).

Найдешевше закордонний паспорт обійдеться ямпільчанам 495 гривень 47 копійок. За терміновість доведеться доплатити

У вартість послуги входить: 1) держмито – 170 грн. (Декрет Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито»), 2) вартість послуг – 87,15 грн. (Постанова КМУ від 4 червня 2007 р. N 795 “Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання”), 3) вартість бланка, визначена виробником (на підставі п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098 «Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг») з електронним чипом (біометричний паспорт) – 304 грн. 32 коп./без електронного чипа – 238 грн. 32 коп.

У разі термінового (протягом 7 робочих днів) оформлення: 1) держмито – 340 грн. (п. 6 “л” статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито»), вартість послуг – 174,30 грн. (п. 5 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098 «Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг») 3) вартість бланка, визначена виробником (на підставі п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098 «Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг») з електронним чипом (біометричний паспорт) – 304 грн. 32 коп./без електронного чипа – 238 грн. 32 коп.

При цьому на офіційному веб-сайті міграційної служби працює сервіс, де можна перевірити стан готовності закордонного паспорта.

Адреси та контактні телефони територіальних підрозділів Управління Державної міграційної служби України в Сумській області розміщені на офіційному веб-сайті у розділі «Де оформити паспорт у формі картки та закордонний паспорт?»