Верховна Рада України підтримала в першому читанні за основу і в цілому законопроект №3831-2 “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти”.

Відповідне рішення підтримали 305 нардепів.

“У більшості міст обласного значення відсутні необхідні фінансові ресурси на фінансування таких закладів. За даними Міністерства освіти і науки України взагалі не передбачено фінансування 78 установ професійно-технічної освіти в 33 містах 14 областей. Передача таких закладів на рівень міст обласного значення порушує принцип субсидіарності, обмежується право на доступність професійно-технічної освіти особами”, – сказано в пояснювальній записці.
Метою прийняття документа є врегулювання умов фінансування підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах. Зокрема, законопроектом пропонується врегулювати питання щодо розподілу видаткових повноважень на фінансування установ професійно-технічної освіти між обласними бюджетами та бюджетами міст, що є обласними центрами.

Передбачається, що фінансування таких закладів здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету та бюджетів міст, що є обласними центрами, а також за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету.

Підкреслюється, що тимчасово вводиться субвенція на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах з державного бюджету місцевим бюджетам.

Так, реалізація змін до Бюджетного кодексу не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України, оскільки його реалізація буде здійснюватися за рахунок перерозподілу коштів між бюджетними програмами.

Нагадаємо, багато таких закладів на Сумщині перебували під загрозою закриття через перехід системи професійно-технічної освіти на фінансування з місцевих бюджетів. 10 лютого була запланована розширена нарада в обласній раді з цього питання.