Рішення про перейменування комуністичних назв вулиць та провулків вже прийняли всі сільські ради Ямпільського району. В Свесі таку роботу планують провести до 9 лютого, в Дружбі – до 16 лютого. І лише районний центр пасе задніх в цьому питанні.

Селищне керівництво Ямполя планує зняти з себе відповідальність і перекласти обов’язок по перейменуванню об’єктів топоніміки на плечі голови Сумської обласної державної адміністрації. Губернатор, відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», отримає відповідні повноваження у разі, якщо Ямпільський селищний голова не прийме розпорядження про перейменування вулиць до 21 лютого.

загрузка…


Селищне керівництво спирається на рішення громадських зборів, які були проведені в Ямполі з 12 по 17 листопада 2015 року і, у більшості випадків, прийняли рішення не перейменовувати існуючі назви. Але, як вже зазначалось, таке рішення мешканців селища не зняло питання з порядку денного, а лише запустило інший механізм його вирішення. Тепер представники ямпільської громади взагалі можуть втратити жодний вплив на перейменування власних вулиць.   

Якщо нормативні акти органів місцевого самоврядування та голів територіальних громад приймаються на місцях і, відповідно, з врахуванням громадської думки, то досі не відомо якими критеріями при вирішенні цього питання керуватиметься чиновник обласного рівня. Іншими словами, перейменовані в такий спосіб, нові назви вулиць та провулків Ямполя можуть виявитись зовсім неприйнятними для ямпільчан.

Раніше свої пропозиції щодо нових назв вулиць та провулків селища вже представили селищні краєзнавці Віктор Цвілодуб та Валентина Старикова, але точка зору поважних мешканців Ямполя була проігнорована керівництвом населеного пункту.

Додамо, що станом на 8 лютого 2016 року в Ямпільському районі перейменовано вже 62 вулиці та 16 провулків в 11 населених пунктах. Підлягають перейменуванню ще 76 вулиць та 20 провулків в Ямполі, Свесі та Дружбі. Очікується, що до 16 лютого цей список скоротиться до 31 об’єкту топоніміки лише в районному центрі.  

4 thoughts on “Лише Ямпіль саботує роботу по перейменуванню вулиць

  1. Переименование это лишь отвод внимания от злободневных тем . Народ требует хлеба и зрелищ , а скоро ни то го ни другого не будет .

  2. Народ нужно обеспечить рабочими местами и уверенностью в завтришнем дне а не бредовыми идеями раскалывающими общество .Создай новое докажи что оно лучше а затем избавляйся от старого.

  3. Это подчеркивает, тот факт, что в Ямполе слабо развито гражданское сознание, а местная власть не готова брать на себя ответственность. Но не будем делать поспешных выводов- у мэра еще есть неделя с лишним времени, чтобы исправить ситуацию.

  4. А кто сделал опрос или ищо что то ? От куда это инфа? В Свесі таку роботу планують провести до 9 лютого. Все больше и больше я ненавижу это свесской дурдом. (Нормальные пацаны были зачем вы полезли в власть )

Comments are closed.