З початком зими розпочали свій сезон і лижники. На жаль, снігу прийшлося чекати дуже довго, а тому основні члени команди підготовку пройшли у грудні у далеких Карпатах (у центрі олімпійської підготовки). Це Ковальова Дарина, Особливець Ганна та Віташова Дар’я. Там же пройшли і перші старти сезону – Кубок України серед дівчат 15 – 16 років (Дарина була четверта, а Ганна – дев’ята).

Як завжди зимовий сезон у лижників дуже насичений, 2016 рік не став виключенням. Перші змагання січня – Відкритий чемпіонат Сумської області та першість області серед спортивних шкіл для спортсменів Ямпільської ДЮСШ Свеського відділення виявилися дуже вдалими.

Серед дівчат віком 14 – 15 років на класичній та у вільній дистанції Ковальова Дарина стала другою, а Особливець Ганна – третьою, серед дівчат 13 – 14 років Торкіна Настя фінішувала третьою. А перемогу святкувала Віташова Дар’я серед дівчат 16 – 17 років, у цій же віковій категорії Сапсай Марія стала третьою марафон отзывы. На жаль, хлопці нашої команди не дуже втішили вболівальників результатами: Віташов Дмитро став четвертим, а Горбачов Владислав – сьомим. У командному заліку наші спортсмени посіли друге місце.

За результатами цих змагань була сформована збірна команда Сумської області для участі у Чемпіонаті України серед школярів. Вперше за останні роки до її складу увійшли три спортсменки нашого району – Віташова Дар’я, Ковальова Дарина та Особливець Ганна.

Чемпіонат України серед школярів пройшов у м. Суми з 24 по 28 січня. Саме у ці дні були сильні морози, але складні погодні умови не стали на заваді юним спортсменкам. Попри все наші спортсмени продемонстрували надвисоку майстерність.

Перший день змагань – індивідуальна класична гонка у старших дівчат 16 – 17 років на дистанції 5 км.: бронзову нагороду здобула Віташова Дар’я, серед дівчат 14 – 15 років Особливець Ганна також стала третьою, а перемогу здобула Ковальова Дарина, впевнено пройшовши всю дистанцію 3 км., вона випередила суперницю майже на 30 сек.

Другий день – естафетні змагання: команди Сумської області поза конкуренцією, старші юнаки та дівчата перші (Віташова Дар’я у складі естафетної команди стає чемпіонкою), молодші юнаки та дівчата також перші (у їх складі Ковальова Дарина вдруге поспіль стає чемпіонкою).

Останній день змагань – дистанції вільним стилем з масового старту. Серед старших дівчат знов Віташова Дар’я стає третьою. Вона, не дуже вдало стартувавши, зуміла випередити багатьох суперниць і прийти до фінішу на третій позиції. Серед молодших дівчат знов наші спортсменки серед кращих. Вони, захопивши лідерство з перших метрів дистанції, пішли у відрив і фінішували серед кращих. Особливець Ганна стала третьою, а Ковальова Дарина – переможницею. Висловлюючись язиком спортивних ігор, це такий собі хет-трик на лижні, ставши таким чином триразовою чемпіонкою України.

Тож вітаємо спортсменів та тренерів – Шевченко Марину Валентинівну та Панченка Валентина Олексійовича з перемогою та бажаємо успіхів і надалі.